Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány gramm száraz rizst...

Hány gramm száraz rizst főzzek egy adagként?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsiságból rágoogliztam, de mindenhol főtt rizsre írnak minden hülyeséget 100 és 300 gramm között is (utóbbit fogyókúrás blogon), de a rizst nem főve méri az ember, hanem szárazon, még az is oké, hogy kb harmada a száraz, de túl sok változó van így is. Tippre 50-80 lehet, de lehet tévedek.
2017. szept. 13. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A tipikus adagokról sosincs fogalmam, de szerintem úgyis annyit kell főzni, amennyit az adott emberek megesznek. 100g rizs szárazon (nálunk ez főzve 500g) szerintem kicsi adag (hogy 10 grammot szoktam enni, az a szénhidráttal való kapcsolatom miatt van, de ebben az esetben csak kóstolófalat a rizs. néha eszem 100 grammot, de keveslem, így inkább hagyom a dolgot), de nyilván van, akinek sok lenne. De nagyon nem mindegy, mit és mennyit eszik mellé az ember.
2017. szept. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

EZ nagyban függ az egyes emberek étvágyától.


Nálunk 100 g nyers rizs három-négy adagra elég, a húgoméknál ez egy embernek elég csak.

Szerintem próbáld ki, hogy a 100 g-ból készült neked mennyire sok vagy kevés. Ha netán túl sok, a maradékot sok más módon tudod használni, nem kell ugyanazt enni napokig.

2017. szept. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

Valóban emberfüggő, és még az, hogy gyakorlatilag mivel fogyasztjuk.

Csak a saját példámat tudom, ha rizibizit készítek, akkor 25 deka rizst főzök meg, de persze hozzájön 50 deka párolt borsó.ha gombás rizs a köret, akkor ugyenennyi rizshez 25 deka párolt gombát keverek, ha kukoricás, akkor egy doboz konzervkukoricát, amiben kb 25-28 deka van tisztán.Üres rizst nem szoktam készíteni.

Ha rizseshús a menü, akkor 40 deka nyers rizst használok, kb 80 deka húshoz, így pont elég.

4 felnőtt és egy kisiskolás részére tökéletesen elég a fenti mennyiség.Persze nem vagyunk túl nagyevők, de hát ez nagyon relatív.

Szerintem te kedves kérdező nagyjából jól tippeltél az 50-80 grammot illetően , fejenként.

2017. szept. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
125g = 2 adag.
2017. szept. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ahogy látom itt még nagyobb az eltérés, mint a neten:)
2017. szept. 14. 08:06
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Az éttermi norma az 50-80 g közt van, attól függöen, hogy milyen formában tálalják fel.
2017. szept. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!