Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szárazon kell mérni a grammot?...

Szárazon kell mérni a grammot? Tehát pl 40 gramm száraz rizs az főve is 40gramm? Bocs a hülye kérdésért.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 7. 11:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok,ha beszívja a vizet több lesz. De kb mennyi? Már nem tudom lemérni mert összekevertem a zöldborsóval :(
2016. ápr. 7. 11:29
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
a boltban te hogy v eszed? na ugye.
2016. ápr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Leesett h több lesz,de mennyivel?
2016. ápr. 7. 12:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Éppen azért kell szárazon és nyersen mérni, mert nem lehet megmondani, mennyi lesz megfözve.


A legtöbb ember 1 adag rizshez 2 adag vizet tesz - így a 40 g száraz rizsböl 120 g fözött lenne (40 g rizs + 40 g víz), de van, aki ennél kevesebb vizet vesz, meg van, aki jóval többet.


Ezért jobb csak a nyers mennyiséggel számolni, mivel a víznek nincs kalóriája, csak tömege.


De a kalóriaszámolásnál minden esetben a nyyers, fözésre elökészített, megtisztított élelmiszert kell figyelembe venni, mert az az, amit tényleg lehet mérni.


Pl. húsféléknél is az elkészítés során veszíthet vizet, de hogy mennyit, az nagyban függ az elkészítés módjától.

2016. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én párszor lemértem. Átlag olyan 2.5-szerese lesz a főtt rizs súlya a nyerséhez képest.

De ez függ a rizs típusától, a főzés idejétől.


Mindent nyersen kell mérni.

Pld. a csirkehús a sütőben sütve veszít a súlyából, de olajban sütve vagy rántva "felszed", mert magába szív egy csomó olajat is. Ilyenkor azt a mennyiségű olajat is hozzá kell számolni. 8 tehát leméred a bepanírozott csirkemellet - 140 gramm. Kirántod, miután lesz 155 gramm. Ekkor még 10 grammnyi étolajat is beleszámolsz az elfogyasztott kalória adagba.)

2016. ápr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Kb.120 gramm.
2016. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké köszi:) világos mostmár!!
2016. ápr. 7. 13:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 200 gramm lesz főve. 4-szeres vizet még beszív, többet nem. A barna rizs mintha kevesebbet szívna be.

Na ezért kell szárazon mérni :)

2016. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!