Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Almás sütibe morzsát kell...

Almás sütibe morzsát kell tenni, ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném megcsinálni azt az almás sütit, amit anyukám midig csinált, de a recept nem kezdőknek készült.

Azt írja a töltelékről, hogy ha péppé főztem a reszelt almát, akkor tegyek bele 3 evőkanál morzsát. Ez sima zsemlemorzsa? Vagy azt is el kell valahogy készíteni? Vagy hogy van ez a sütiknél?

Előre is köszönöm a választ!


2017. szept. 3. 15:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
61%
A pontozás alapján úgy látom itt senki sem tud sütni ,és mindenki ügyetlen ,tudatlan . 😊 Köszönjük !
2017. szept. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
78%
Én zsemlemorzsát használok, de nem főzöm meg az almát, alaposan kicsavarom, összekeverem fahéjjal. A tésztát 2 részre osztom az egyik lapot a tepsibe teszem, megszórom zsemlemorzsával, ráteszem az almát, néhány kanál cukrot szórok rá,ez attól függ,hogy mennyire édes az alma. Ráhelyezem a tészta másik felét, megkenem felvert tojással,és megszúrkálom a tetejét, hogy a keletkező gőz ki tudjon jönni.
2017. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy az utolsó válaszoló, úgy járok el én is. Az alsó lapot is megszúrkálom villával(manapság már sütőpapírt is teszek alá )és erre szórok szitált, finom prézlit, hogy az almából as felesleges nedvet felszívja. van, aki darált diót szór az alsó lapra, ugyanebből célból.Ráteszem az almát, elsimítom, majd a felső lapot is.

Én a tésztából visszamaradt 1 tojás fehérjét egy evőkanél tejföllel alaposan kikeverek, és ecsettel viszem fel a tésztalapra, amit szintén megszúrkáltam villával.nagyon szép aranybarna lesz a tejfölös tojásfehérjétől a süti teteje.

Sokan sokféleképpen készítik almáspitét, de valahogy a péppé főzés nekem is furcsa, főleg zsemlemorzsával dúsítva.

De tényleg ahány ház, annyi szokás.

Ne félj nekiállni, valamikor mindenki kezdő volt :)

És, ha neked anyukád receptje az etalon, készítsd úgy, ahogy ő szokta.

Soha nem kevertem az almába bele semennyi morzsát sem.

2017. szept. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tanácsot!

Először megpróbálom az anyuét, de sok jó ötletet kaptam, nagyon kedvesek vagytok :)

Nem értem a lepontozást, nekem segítettek a válaszok, köszönöm még egyszer!

2017. szept. 3. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!