Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek, süssek férjem...

Mit főzzek, süssek férjem családjának?

Figyelt kérdés

Ebéd után érkeznek, 4 felnőtt két gyerek.

Levest nem készítenék, valami másodikra gondoltam, meg desszertre.

Egy ötlet a nyitrai szelet, köretnek rizs, hasábburgonya, sült zöldségek vagy friss saláta, tartár.

Desszertnek meg citromos piskota vagy valami ilyesmi könnyen elkészíthető.

Mit szóltok hozzá?

Valamit még lehetne mellé, mondjuk baconba tekert mozzarella? Szerintetek?

Más ötletet is szívesen fogadok.


2017. aug. 30. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha ebéd után érkeznek és nem maradnak vacsorára akkor elég a desszert . Édes és valamilyen sós süti.

Én ilyenkor ha vendégek jönnek mindig olyan ételt választok ami mellett nem kell a konyhában sokat tartózkodnom azért ,hogy a vendégekkel is lehessek. A hasáb buri frissen jó és nyitrai szelet is. Én valamilyen tepsis ételt választanék amit csak betolok a sütőbe körettel együtt. Csülköt tepsibe burgonyával , lehet hozzá előtte való nap valamilyen majonézes salátát készíteni. Töltött csirke comb. Én ha gyerek is jönnek nekik külön szoktam készíteni olyat amit minden gyerek megeszik. Gyerek méretben hamburger ,hot-dog , pizza.. A hamburgerhez mindenfélét zöldséget szószt , a felvágott zsemlét kikészítek nekik és ők maguk pakolhatják bele amit szeretnek. Csere póló szükséges a gyereknek ilyenkor biztos ami biztos.

2017. aug. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Ebéd UTÁNRA és vacsora ELÖTTRE nem föznék semmi komolyabbat, valami édességet meg esetleg sós aprósütit - többet nem érdemes és fölösleges is, mert úgysem eszik meg, vagy ha mégis esznek belöle, nem esik jól kaja után.
2017. aug. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tudom mikor jönnek, picik a gyerekek és tőlük függ. Lehet 4-5-6 körül. És az már lehet lassan vacsora idő is. Azért gondoltam valami "főtt" ételre.
2017. aug. 30. 12:03
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Esetleg valami melegszendvicset készíthetsz, ha késön jönnek, de szerintem még akkor is elég a sütiféle.
2017. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

De nem lehet velük megbeszélni hogy most akkor vacsorára jöttök vagy csak beugrotok délután? Mert nagyon nem mindegy. 6 emberre komoly mennyiséget kell főzni, előkészülettel együtt több óra is lehet, aztán meg kiderül hogy nem kajálnak?


Ha csak délutánra jönnek akkor inkább csak valami finger foodot csinálj, pl. pogácsa, sajtos rúd, ilyesmi, meg valami süti.

2017. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem csinálnék semmi ilyet, inkább grillezés lehetne, salátákkal.


Negyven fok van, én nem kérnék semmit fagyin meg egyéb hűsítőn vagy valami salin kívül.

2017. aug. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg hortobágyi húsos palacsinta?


Desszertnek meg mondjuk valami könnyed, sok habos, krémes citromtorta?

2017. aug. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem készítenék meleg ételt, ha az érkezési idő bizonytalan. Csinálnék egy húsos és egy sajtos dekoratív hidegtálat, vagy két vegyeset.Egy, vagy kétféle salátát, esetleg gyümölcssalátát is. Ezek előre elkészíthetők, bármikor elővehetők a hűtőből (csak le kell rendesen fóliázni)

Desszertnek jó a citromos piskóta,de egy gyümölcsös pohárkrém (ez esetben nem lenne gyümölcssaláta ) vagy egy kehely jó minőségű fagyi is szóba jöhetne.

Persze ez csak egy ajánlat a sok közül :)

2017. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!