Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek/süssek?

Mit főzzek/süssek?

Figyelt kérdés
Most vettem kb 2 deka gyömbért mert még sosem használtam, de főzési tudományom sincs még túl magasan. Tudnátok ajánlani nagyon egyszerű étkeket (hús vagy a nélkülit is), amihez illik a gyömbér?

2017. júl. 30. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyömbértea, gyömbéres-rozmaringos limonádé, gyömbéres-kurkumás csicseriborsókrémleves, wok zöldségek gyömbérrel, rizzsel, pácolt gyömbér savanyúnak, gyömbér-édesburgonya krémleves
2017. júl. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, de ezek szerinted egyszerű ételek? :D Ne a gyömbér legyen a főalapanyag, csak olyan ételeket mondj már, amibe belehet építeni a gyömbért.
2017. júl. 30. 18:15
 3/12 anonim ***** válasza:

A tea, liminádé egyértelműen pofonegyszerű.

A krémleves is - vajon hagymát dinsztelsz, rádobod a friss fűszereket, az adott zöldséget, felöntöd vízzel, hagyod főni és leturmixolod, esetleg tejszínnel sűríted. Ezen mi a nehéz? Konkrétan 5 perc munka sincs vele....

2017. júl. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De főzni szeretnék nem innivalót készíteni :D
2017. júl. 30. 18:38
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyszerűbbek alatt az olcsóbbakat is értem, a kurkuma tudtommal azért drágább termék.
2017. júl. 30. 18:39
 6/12 anonim ***** válasza:

Na jó, de azt írtad nagyon egyszerűeket írjunk, azokat írtam, mind 5-10 perces kaják, most meg akkor inkább olcsót -.-


Na mindegy, a wok zöldségek rizzsel pl. rohadt olcsó és fűszerezhető gyömbérrel.

2017. júl. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gyömbéres kacsacombok almás párolt káposztával,tört burgonyával.


A combokra ráreszeled a gyömbért ( a húsos felére) és mehet a sütőbe.

2017. júl. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ennyi arroganciával már rég utánanézhettél volna, amugy meg a többiek jokat irtak.
2017. júl. 31. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]


Nem szeretem alapól a sütőtököt, de ez valami zseniális.

2017. júl. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utána néztem, de én egy olyasmi válaszra vártam, hogy amihez illik, tehát ne legyen főalapanyaga, hanem, hogy egy egyszerű ételhez, mint mondjuk a paprikás krumpli (csak példa) hozzá illeszthető lenne a gyömbér. De ezt fentebb is leírtam, de teaként már hozzáreszeltem az jó volt, nem tudom mit nem lehet ezen felfogni, érdekes, akiket facebookon kérdeztem azok megértették amit kérdeztem és nem wokos meg minden ilyesmi tippet adtak, hanem alkalmazhatóakat mert se időm se pénzem nincs olyanokra se mint pl. kurkuma... Kezdőként nem ilyenekkel kéne kezdenem.
2017. júl. 31. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!