Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek/süssek a barátainkn...

Mit főzzek/süssek a barátainknak ami nem nagy költségvetésű étel?

Figyelt kérdés
Legutóbb csülköt sütöttem le Pékné módra, fasírtot csináltam és franciasalátát. Jó lenne valami vendégváró hidegtál, ami túllép a fasírton, a kolbásszal töltött karajon stb, főételnek csirkét gondoltam, már csak azért is, mert párommal mostanában hanyagoljuk a túl zsíros ételeket. Köretnek is jó lenne nem krumplipürét tálalni, mert akárhová megyünk, mindenhol az van. Nassolnivalónak pedig valami házi krékerre gondoltam mártogatóssal vagy perecre. Van ötletetek? Köszönöm előre is (nincs senkinek semmi külön kívánsága, senki nem fogyózik stb..)
2017. febr. 13. 08:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Jó lenne ha kicsit pontosítanál. Jól értem, hogy hidegtálat is akarsz, és valamilyen meleg ételt csirkéből körettel ?

Mert pl szép dupla csirkecombokat megtöltve lehet hidegtálnak is szervírozni, de friss melegen is tálalni, mindegyikhez finom pl a majonézeskrumpli.

Hidegtálnak házi májpástétommal töltött karajtekercs, baconba tekerve, nagyon szép felszelve. Sonkás tojástekercs is finom és mutatós. többféle saláta is lehet, ha csak hidegtálas a vendéglátás. nagyon kapós szokott lenni húsok mellé a svéd gombasaláta is.

2017. febr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A csirkecombok jó ötlet, egy finom töltelékkel, mellé a svéd gombasaláta. Hidegtálat pedig úgy gondoltam, hogy beszélgetés közben csipegetni belőle.
2017. febr. 13. 09:43
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Pizza? Egy hàzilag gyúrt tészta elég olcsó, lehet variàlni a feltétekez ès mindenki szereti.
2017. febr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Valami finom páccal (esetleg bolti gyorspáccal) bepácolnám a csirealsócombokat. Karikára vágott borgonyát hasonlóan ugyanezzel a páccal átdörzsölnék, hogy kellemes fűszeres legyen. Aztán sütőzacskókban sütném - és amíg készül, addog sem kell ott állni mellette, hanem lehet a lakás csinosításával foglalkozni.
2017. febr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
15%

Hidegtálra valóban csirkét-májat-főtt tojást.

- Mellé párolt vegyes zöldség köret = zöldborsó, zöldbab, kukorica, cukkini össze.

- Másik tálcára pl. tojás-salátát, vagy orosz hússalátát.


És ezekből egy-egy saláta-levélre rakni kupacokat, így még szedőkanál sem kell mellé, egy-egy levél-kupacot levesznek a tálcáról.

2017. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

Túrókrémes uborka tekercsek, töltött paradicsom, paprika

Tócsni tejölös mártogatóssal

Zellerszárak gorgonzolás dippel

Svéd gombasalátal

2017. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

A hidegtálhoz, ha akarod, szívesen leírom a tojástekercs receptjét, nagyon sokszor készítettem már, mindig sikeres.

Egyszer hidegtálas eseményen voltam vendég, ott kóstoltam és csodáltam egy nagyon ötletes , gusztusos és finom vendégváró ételt.

Sós kosárkákba töltöttek különböző krémeket habzsákkal. Volt csirkepörköltes, csirkemájkrémes, tojáskrémes és halkrémes.Aprítógéppel, bormixerrel tették krémessé az alapanyagokat,hogy betölthetők legyenek. persze kivágott nejlonzacskóval is meg lehet oldani.Ott vendéglátós is volt a családban, persze, hogy minden tökéletes volt :)

Sajnos a sós kosárka receptjét nem találtam meg, de a Metróban láttam, ha jól emlékszem 50 db-os csomagban.

A krémeket meg tudom csinálni, úgyhogy én ezzel is készülök a nemsokára esedékes vendégvárásomra.

Csak ötletként dobtam fel, mert igazán különleges .

2017. febr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%

Töltött csirke egybe sütve csont nélkül. Hidegen és melegen is finom. Készítesz mellé egy tészta salátát ,meg burgonyapürét.

Ezt a receptet csináltam meg a hétvégén és nagyon finom. Laktató és szép mutatós.

[link]

Desszertnek.. Sült gesztenye vagy gesztenyepüré .

2017. febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az tuti biztos, hogy sült csirkecomb lesz, most találtam Kentucky füszerkeveréket házilag, azzal bepácolom és kisütöm. Lehet tepsiben, de lehet párom beizzítja odakint a grillt és abban. Hozzá pedig csak a krumplipüré illik ill vagy coleslaw saláta lenne vagy runch mártogatós. Nem tudom még... de a főétel biztos ez lesz. Emellé kéne csipegetős hidegtál és nem tudom illene e hozzá pohárkrém desszert idénygyümölcsből? Várom a válaszaitokat :)
2017. febr. 13. 15:35
 10/18 anonim ***** válasza:
Mit vétettem, hogy nullára lettem pontozva ?Ezek szerint itt vannak a jóakaróim jelenleg is. Kellemes szórakozást.
2017. febr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!