Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek/süssek a barátainkn...

Mit főzzek/süssek a barátainknak ami nem nagy költségvetésű étel?

Figyelt kérdés
Legutóbb csülköt sütöttem le Pékné módra, fasírtot csináltam és franciasalátát. Jó lenne valami vendégváró hidegtál, ami túllép a fasírton, a kolbásszal töltött karajon stb, főételnek csirkét gondoltam, már csak azért is, mert párommal mostanában hanyagoljuk a túl zsíros ételeket. Köretnek is jó lenne nem krumplipürét tálalni, mert akárhová megyünk, mindenhol az van. Nassolnivalónak pedig valami házi krékerre gondoltam mártogatóssal vagy perecre. Van ötletetek? Köszönöm előre is (nincs senkinek semmi külön kívánsága, senki nem fogyózik stb..)
2017. febr. 13. 08:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező..

Szeretném elkérni a házi kentucky házi fűszerkeverék receptjét..

Köszönöm..

2017. febr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
44%

Ahogy elnézem, mindenkit lepontoztak, aki csirkét ajánlott, akármilyen módon. Nem csak te!

A vicces az, hogy a kérdező mégiscsak a csirke mellett döntött! :)))

2017. febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem én voltam :) Nagyon szeretem a csirkét, olcsó is, finom is, ezért szeretném azt sütni. Én nem is szoktam pontozni meg de óta nem voltam itt..
2017. febr. 13. 16:51
 14/18 A kérdező kommentje:

Ezt a receptet egy blogspoton találtam.

1 tk őrölt koriander, 1/2 tk őrölt kömény, 1 tk bors, 1-1 tk édes és csípős chili paprika, 1 tk kurkuma, 2 tk fokhagymagranulátum, 1-1 tk rozmaring-, kakukkfű-, tárkony.


Csinálhatnék karajba töltött csülköt id, de múltkor, mikor cimboránál voltunk, csak szendvicset csinált én meg előzőleg ugye a csülköt Pékné modra ezért nem akarom nagydobra verni.

2017. febr. 13. 16:55
 15/18 A kérdező kommentje:
De ez szerintem elég laktató egy finom salátával.
2017. febr. 13. 16:56
 16/18 anonim ***** válasza:
72%

Az is érdekes, hogy elsőre az én ajánlatomból választottad a töltöttcsirkét, svéd gombasalátával, mégis lenulláztak.

Van szalalkális perec receptem is, (rugós pereckinyomós ), de ezek után szerintem tök felesleges lenne leírni.

Pontozni mindenkinek szíve-joga, de azért megjegyzem, hogy a kérdezőnek legalább illik valamilyen módon értékelni a beérkezett jószándékú válaszokat...

Még annyit, hogy a pohárkrém illik a menüdhöz, ha finomat akarsz akkor mascarpónés krémmel, de egy rizspudinggal is nagyon finomat lehet készíteni, pláne, ha szépen rétegezed, és a tetejét valódi tejszínhabsprével dekorálod.

2017. febr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
61%
Köszönöm a receptet...
2017. febr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Én nem szoktam se fel, se lepontozni senkit én csak megköszönöm a válaszokat. Egyébként megvan a menü:

- csinálok hidegtálat, a street kitchen honlapján láttam, pofon egyszerű, csinálok egy franciasalátát, kaszinótojásokat, tojáskrémmel kikent sonkatekercseket ezeket úgy helyezem el a tálon, hogy alulra megy a franciasaláta, középre a sonkatekercsek, köré a kaszinótojások

- kebtucky fűszerezésű sült csirkecombokat csinálok kétféle körettel: sültkrumpli extrán csípős

ketchuppal, ill svéd gombasalátával

- desszertnek beütemezek egy pohárkrémet

- nassolnivalónak pedig szintén a street kitchen honlapjáról néztem ki nachost mártogatóssal

Ez nem nagy költségvetésű menü, mert sok minden van hozzá itthon is. Nem is puccos, de senki nem marad éhes. Szemezgettem a ti ötleteitekből is! Köszi!

2017. febr. 13. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!