Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell a krumplistésztát...

Hogyan kell a krumplistésztát elkésziteni?

Figyelt kérdés

És mindenkppen fontos hogy milyen tésztàtbol csinàlom?

Illetve mit lehet melé adni?


2008. okt. 20. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Hozzávalók:


1 csomag kockatészta


4 közepes krumpli


2 közepes fej hagyma


1 evőkanál pirospaprika


6 evőkanál olaj



őrölt feketebors



Elkészítés: A krumplit meghámozzuk, apró kockára vágva sós vízben feltesszük főni. Ha megpuhult, leszűrjük (a levét ne öntsük ki, leveshez jó még!). Közben kifőzzük a tésztát. A hagymát kockára vágjuk, az olajon világosra pirítjuk, beleszórjuk a pirospaprikát, és hozzátesszük az összetört krumplit. Alaposan összekeverjük, megborsozzuk, ha nagyon száraznak tűnik, öntünk még hozzá olajat, majd a leszűrt tésztával alaposan összekeverjük. Lehet még egy kicsit serpenyőben pirítani, ropogósan is nagyon finom.

Savanyúval

2008. okt. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Megfőzöd a kockára vgott krumplit sós vízben,megfőzöd a fodros vagy kockatésztát ugyanígy.

A krumlit összetöröd, hozzákevered a tésztához, kis só bors, és ehető!

Változata, hogy hagymát párolunk ,pirítunk , ezt lehet a tetejére, vagy a krumliba keverve is. Lehet pirospaprikásan, vagy anélkül.

ki hogy szereti.bármelyik variációban finom!

2008. okt. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Én pörköltalapon főzöm meg a kockára vágott krumplit (olajon hagymát fonnyasztok, bele pirospaprika és kevés őrölt kömény, só), aztán ha megfőtt és a leve is elfőtt, hozzáadom a megfőzött fodros kockatésztát. Egyébként metélt tésztával is guszta. :)
2008. okt. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Ja, mellé a legjobb a savanyú ubi, káposztasaláta, vegyes vágott saláta és a céklasaláta. :) Utolsó voltam.
2008. okt. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Én így készítem:


1 jó nagy fej vöröshagymát kockára vágva megpirítok,őrölt pirospaprikát teszek bele,majd az apró kockára vágott krumplit,és így főzöm meg.Ízesítem vegetával,sóval,fokhagymával,kevés borssal.

Ha megfőtt villával megtöröm,nem pépesre,csak apróra.


2-3 tojással gyúrok tésztát,kifőzöm és a krumplihoz teszem,jól összekeverem.

Ha nincs kedvem gyúrni jó a bolti kocka vagy szélesmetélt is.

2008. okt. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Én csinálok egy jó kis paprikás krumplit és összetöröm. A kolbászt jól szétmorzsolom benne így isteni íze van. Vagy egészben főzöm meg a kolbászt és kiveszem mielőtt a krumplit összetörném. Csemegeubival a legjobb.
2008. okt. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
En is paprikaskrumplit torok ossze, amit osszekeverek fodros nagykockaval es a sutoben osszesutom. A legfinomabb benne a tepsi szelere sult resz.
2008. okt. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!