Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem piskótareceptet?

Írnátok nekem piskótareceptet?

Figyelt kérdés

Valami nagyon egyszerű kellene. Mindent megsütök-megfőzök, de a piskóta egyszerűen nem akar sikerülni... villanysütőm van, elvileg légkeveréses, de nem tudom, hol lehet ezt a funkciót be ill. kikapcsolni :/ Ha lehet, hamispiskótát csinálnék, amibe nem kell temérdek tojás.


Két tortát is kell süssek, magasabbra növő piskóta kellene...

tudtok segíteni?


(tudom, temérdek van a neten, de nem akarok kísérletezni, kipróbált receptet szeretnék


2017. aug. 22. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem ez mindig sikerül szép magas lesz..

2017. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hamis, de nekem még sosem esett össze:


6 tojás fehérjét nem teljesen kemény habbá verem (ha túl kemény, akkor is összeeshet. Nem kell folynia, de ha a fejed felé tartod és meg se moccan, az már nem jó). Másik edényben a sárgákat fehéredésig keverem a 6 ek. cukorral, majd ezt beleöntöm a fehérjés tálba és óvatos, alányúló mozdulatokkal elkeverem. Ezután jöhet bele a 6 ek. liszt, szintén alányúlva, óvatosan beleforgatom, majd előmelegített sütő, 160 fok, 20-25 perc. Közben tilos kinyitni a sütőt, csak a végefelé, amikor már kintről jónak tűnik, akkor szabad tűpróbával ellenőrizni. :)

2017. aug. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Az igazi piskótába nem kell semmi(!!!) tojáson, liszten és cukron kívül.

1 tojás - 2 dkg cukor - 2,5 dkg liszt. Én általában 7-8 tojásból csinálok egy magas tortát.

2017. aug. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én általában úgy járok, hogy az alja és a külseje megsül, esetleg meg is ég, a közepe meg folyik :(
2017. aug. 22. 11:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor túl hirtelen sül meg. Próbáld alacsonyabb hőfokon, több ideig. :)
2017. aug. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi, megpróbálom.

Milyen hőfokon és meddig szoktátok sütni?

2017. aug. 22. 14:40
 7/8 anonim ***** válasza:
160 fokon, kb 25 percig.
2017. aug. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En is 160 fokon kezdem.majd közepidőbe kisidre feljebb rakom (170-175fokig)

Aztan vissza 160-ra.

Viszont az időt nehéz ugy meghatározni hogy nem irtad hány tojasból szeretnéd csinálni

. 6 tojasból kb 30-35perc (de ez persze sütő függő is)

2017. aug. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!