Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen bevásárlólistát írnátok?

Milyen bevásárlólistát írnátok?

Figyelt kérdés

2 napja azon dolgozok, hogy hogy hozzam össze az iskolakezdést, a lakás alapvető felszereltségét is meg kell oldani ês az étkezéseket.

az össz bevételem 55250 forint, ebből tisztán 50ezret tudok kb felvenni.

Van két gyermekem, egy 2 és egy 8 éves. Amit az étkezésre tudunk költeni, az kb 30ezer lesz (pelenkán spórolunk, de a mosáson, tisztálkodáson nem lehet).

tudok kérni, van aki segítsen, de ti 3 főre ennyi pénzből hogy hoznátok ki 32 napi étkezést?

(volt munkám egyébként, de költözés miatt nem tudtam bejárni, de már keresek munkát, szóval csak ez a hónap lesz ennyire vészes. :) )


2017. júl. 30. 20:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ha lesz munkád kérj kölcsön egy tízest valakitől és majd megadod neki 1-2 hónap alatt.

Mondjuk így is kemény életed van, ha ennyiből kell kijönni.

2017. júl. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
adnak szó nélkül, de nagyon sokat segítettek így is, nem szeretnék kérni már. (lényegében rendbehozták amennyire tudták az életem..) szóval most szeretném, ha megtudnám oldani... csak régebben ennyek a pénznek a négyszereséből éltem, így fogalmam sincs, hogy hogy hozzam össze. (amúgy ez a gyes és csp két gyerekre.. szóval igen.. elég kevés, de ezt nem is a megélhetéshez szabták... csak sajnos elég rosszul döntöttem...és most szedegetem az életünk darabjait.) úgyhogy szükségem lenne pár okos ötletre. :)
2017. júl. 30. 20:26
 3/20 anonim ***** válasza:
Kilehet jönni belőle igazából alapvető élelmiszereket vásárolnék,liszt,tej,só,cukor,margarin,krumpli szóval ami olcsó...leginkább reggelire kenyeret margarinnal ha olcsó zöldség van tehát nem drága akkor néha néha olyat ezt leginkább...aztán amúgy ezt lehet elszámoltad hogy hogy 32 naponta az nagyon sok...
2017. júl. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát Most hétfőtől számoltam (júli 31.) augusztus 31-ig. augusztusban jön a szeptemberi, de nem akarom előbb levenni. az a pár nap is számít...
2017. júl. 30. 20:44
 5/20 anonim ***** válasza:

Én rizsre alapoznám az étkezést. Azt variálnám különböző módokon. Az olcsó és laktató.

Csinálhatsz pizzát is, liszt, víz, élesztő, midimális cukor, plusz a feltétek. Ez meg lehet amit épp a hűtőben találsz. Egyik legolcsóbb étel, a gyerekek meg szeretnék is.

A darált húst szokták ajánlani, hogy érdemes ilyenkor használni. Kevesebb többnek hat pl. egy rizseshúsban.

Bab, lencse, fasírt sok kenyérrel készítve.

Krumplis ételek. Rakott, tepsis, főzelék, placsni-tört burgonya+liszt kisütve olajban, vagy reszelt+liszt, rájuk tejföl...

Reggelire zabpehely kis almával, vagy fahéjjal, vagy lekvárral vagy bármivel ízesítve. Ezt is szeretnék a gyerekek, mert édes, viszont egészséges. A spáros zabpehely fél kiló 200ft körül van.

Vacsira tejberizs, persze nem túlcukrozva.

Tudom, a tészta is az egyik legolcsóbb, de nem egészséges, akkor inkább a rizs. Árban nem nagy különbség, és legalább az egészségesebb.

2017. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

Az napi ezer forint kb. A két éves jár bölcsibe, kap ott reggelit, ebédet? Ha igen, az már segítség azért. A 8 éves menzás, vagy mindent vinnie kell?


Ennyi pénzből ilyesmiket vennék:

- rizs, 1kg 500ft = főve 2-3kg, tehát 3 főnek 3-4x elég főételnek

- teljes kiőrlésű tészta 7-800ft/kg, főve kb. 2,5kg, szintén elég 3-4x

- kuszkusz 1000ft/kiló, főve 4kg körül van, elég 5-6x-i fogyasztásra

- bulgur szintén 1000ft/kiló, főve 3,5kg, elég 4-5x-re.

- gersli 600ft/kiló, főve 2kiló, elég 3x-i evésre


Nagyon laktatóak és egészségesek is. Mellé zöldségeket/hüvelyeseket kínálnék mikor hogy. Írok lentebb recepteket is.


- idényzöldségek pl. karalábé darabja 140ft, sárgarépa kilója 140ft, káposzta 180ft, cukkini kilója 200ft, paradicsomé, zelleré is, a cékláé 230kg, paprikáé 400ft, karfiol darabja 400ft, padlizsán kilója 600ft, olcsó a krumpli, spenót, sóska is.


- hüvelyesek pl. lencse 700ft/kg (főve 2-3kg),bab szintén,borsó 600ft/kg, zöldbab se drága.


Főzhetsz bármilyen levest pl. burgonyakrémleves, karfiolkrémleves, borsókrémleves (mentával ízesítve isteni), sima zöldséglevest, sóskakrémleves répakrémleves, lencsekrémleves, kukoricakrémleves, zellerkrémleves, bableves tejfölösen, csipetkével nyammi

Főzelékek+zöldségfasírt vagy tojás, spenót tojással

Céklás-burgonyás rakottas

Paradicsommal, paprikával töltött sült padlizsán kuszkusszal

Bulguros töltelékes sült paradicsom, paprika

Citromos-krémsajtos cukkinitekercsek, mellé valamilyen köret a fent írtakból

Chili sin carne

lencsés egytálétel

rakott zöldbab

borsós rizottó

cukkinis-bulguros pilaf

spenótos bulgur

tojásos nokedli

borsópörkölt

árpafasírt

káposztás tészta

a káposzta nagyon finom amúgy cikkekre vágva páclével, grillezve is!

grill cukkini, padlizsán

indiai sült káposztás rizs borsóval

töltött héjában sült burgonya tejföllel, köretnek könnyű saláta

tócsni akár karalábéból, cukkiniből is

sült karalábé csíkok tzatzikivel, kuszkusszal

sült répaszeletek hajdinával, tejszínes mártással

lecsó, ratatouille

paradicsom-padlizsán tornyok

babos, kukoricás, sajtos enchilada, tortilla

cukkinis lasagne

szójaszószos-szezámmagos sült karfiol, mellé rizs

karfiolos tacok

sült gyökérzöldségek (cékla, répa, burgonya, stb.)citromos-zöldfűszeres öntettel

wok zöldségek rizzsel

káposztás, céklafasírtos házi burger

paradicsomos-spenótos tészta



Ezek mind olyan ételek, amik megvannak 5-6-700 ft-ból és akár kétszer is ehettek belőle, olyan sok!


A maradék pénzből reggelire-vacsira tojás, zöldségek, kenyér, vaj, joghurt, gyümölcs, zab (kása), műzli, tej, túró pl.


Nagyobb mennyiségben vásárolj és figyeld az akciókat.

Írj egy heti listát és tervezd meg mit főzöl belőle, számold ki jól, hogy biztos kijön-e minden.

2017. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
huh, köszönöm! ez igazán jól jött, nagyon szeretik a leveseket... sosem hallottam répakrémlevesről.... de amit megspórolok azon, hogy nem veszek nekik csokit, azt simán egy olcsó botmixerre fordíthatom (egy heti édességükből kijön a legolcsóbb simán) és azzal gondolom simán meg tudom csinálni, ugye?
2017. júl. 30. 21:48
 8/20 anonim ***** válasza:
9%

"Ennyi pénzből ilyesmiket vennék:

- rizs, 1kg 500ft = főve 2-3kg, tehát 3 főnek 3-4x elég főételnek

- teljes kiőrlésű tészta 7-800ft/kg, főve kb. 2,5kg, szintén elég 3-4x

- kuszkusz 1000ft/kiló, főve 4kg körül van, elég 5-6x-i fogyasztásra

- bulgur szintén 1000ft/kiló, főve 3,5kg, elég 4-5x-re.

- gersli 600ft/kiló, főve 2kiló, elég 3x-i evésre "


Ez kb. 18 étkezés KÖRETE, és elment rá a 30-ból közel 5 ezer forint. Amikor arról van szó, hogy ennyi pénz van és nincs több egy-két hónapig, akkor lesz..rható az egészséges étkezés, mert 2 gyereket nem lehet napokig éheztetni azért, hogy a többi időben teljes kiőrlésű tésztát és bulgurt (amiben a világon semmi egészséges nincs egyébként) ehessenek.


Kérdező, a legolcsóbb az otthon gyúrt tészta. Alapozz erre, tárazz be olcsó lisztből és tojásból, krumpliból, olcsó sajtból, étolajból és lekvárból. Millióféle feltéttel adhatod, a gríztől, lekvártól az apróra vágott, pár deka gépsonkáig, tejfölig, sajtig, főzhetsz spagettit, derelyét, barackos, szilvás gombócot, süthetsz pitét, cobblert, ha kapsz olcsón gyümölcsöt. Nézd az akciókat, járj piacra, ha teheted, szerencsére nyáron olcsó a zöldség, be tudsz iktatni egy-egy főzeléket, rakott zöldséget, főzhetsz leveseket a tésztákhoz. Nekem is volt ilyen időszakom, szerencsére csak rövid ideig, volt, hogy két hétig csak otthon gyúrt tésztát ettünk hol ezzel, hol azzal, főztem hozzá paradicsomlevest, káposztalevest stb., mert másra nem volt keret. Kitartást, és sok szerencsét!

2017. júl. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

"Ez kb. 18 étkezés KÖRETE, és elment rá a 30-ból közel 5 ezer forint."


Remekül számolsz, én is így véltem. Elég is, mert nem eszik az ember minden nap köretet, sokszor egytálételt fogyaszt vagy egyszerűen salátát eszik az étel mellé.


Ha azt számoljuk, hogy a nap étkezés 60-70%-át pénzügyileg az ebéd teszi ki, annak a fele pedig a köret, az a napi büdzsé 30-35%-a. Tehát 300-350ft/nap.


Ami azt jelenti, hogy akár 8-10.000-et is elkölthet köretre nyugodt szívvel, számold csak ki :)


Nem vagyok hülye, évek óta így étkezünk, bár kicsit többet költök ennél, de az elv ugyanez.


Abban egyetértek, hogy a legolcsóbb gyúrni a tésztát, de 2 kisgyermek és munka mellett kétlem, hogy erre bárkinek lenne ideje, így nem is említettem.


Legközelebb pedig légy kicsit körültekintőbb és ne köss bele mindenbe ész nélkül, főleg, hogy alaptalan volt a kötözködésed.

2017. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kérdező: igen, botmixszerrel 2 perc meló az ilyesmi (szűrővel kézileg lehet passzírozni de az macerás...), és mindig szokott lenni olcsón pl. a Lidl-ben is akcióban ilyesmi.

A répakrémlevest én rozmaringosan szeretem amúgy, de sok petrezselyemmel is nagyon finom. A krémlevesek mellé általában 1-1 szelet (esetünkben teljes kiőrlésű) pirított kenyeret eszünk. Finom, egyszerű, laktató ételek.


Szinte bármely zöldségből készíthető krémleves - ha szereted őket keress rá pinteresten, mert nemcsak hogy rengeteg zöldségből készülhet, de nagyon változatosan lehet fűszerezni.

2017. júl. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!