Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen bevásárlólistát írnátok?

Milyen bevásárlólistát írnátok?

Figyelt kérdés

2 napja azon dolgozok, hogy hogy hozzam össze az iskolakezdést, a lakás alapvető felszereltségét is meg kell oldani ês az étkezéseket.

az össz bevételem 55250 forint, ebből tisztán 50ezret tudok kb felvenni.

Van két gyermekem, egy 2 és egy 8 éves. Amit az étkezésre tudunk költeni, az kb 30ezer lesz (pelenkán spórolunk, de a mosáson, tisztálkodáson nem lehet).

tudok kérni, van aki segítsen, de ti 3 főre ennyi pénzből hogy hoznátok ki 32 napi étkezést?

(volt munkám egyébként, de költözés miatt nem tudtam bejárni, de már keresek munkát, szóval csak ez a hónap lesz ennyire vészes. :) )


2017. júl. 30. 20:18
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Most költöztünk ebbe a városba, így egyik gyerek se jár sehová. Jelenleg mindenünk hiányos, szóval egy tepsim sincs vagy palacsintasütőm, csak két lábos, egy picike (műanyag, amivel a levest szűrjük) szűrőm meg evőeszközeink. fagyasztó nélküli hűtő (ha lenne fagyasztó, sokkal könnyebb lenne, mert megvenném a húst, kiporcióznám és a tartós dolgokat meg eltenném a konyhaszekrénybe, de ... így nehezebb...)
2017. júl. 30. 22:20
 12/20 A kérdező kommentje:
Amúgy a gyerekek... a nagyobb válogatós, de a kicsi eléggê mindenevő, főleg a levest szereti, a tésztát, a főzeléket... a gombócot (túrógombócot szoktam főzni). leültem, próbáltam összeírni egy havi "menüt", de nagyon egyhangú lett ... krumpli, tészta, rízs szinte az egész, hogy kijöjjön a keretből. amúgy nem vagyunk nagy evők, 5 marék száraztészát eszünk meg kb egy evésre. (
2017. júl. 30. 22:28
 13/20 anonim ***** válasza:
22%

"Ha azt számoljuk, hogy a nap étkezés 60-70%-át pénzügyileg az ebéd teszi ki, annak a fele pedig a köret, az a napi büdzsé 30-35%-a. Tehát 300-350ft/nap. "


Egyrészt hülyeség, hogy a napi étkezés 60-70%-át az ebéd teszi ki pénzügyileg, főleg válogatós gyerek esetén, másrészt a köret csak mennyiségben a fele a kajának, pénzben nem. Érdekelne, hogy mit adsz pl. főtt bulgur mellé, és szerinted az mennyibe kerül?:-) Lehet, hogy ti így étkeztek, de hogy nem hárman havi 30 ezerből, az hétszentség. Nem kötözködni akartam, hanem segíteni a kérdezőnek, és megakadályozni, hogy hülyeségeket tanácsoljanak neki.

Mellesleg sem a bulgurnak, sem a kuszkusznak semmiféle olyan előnye nincs az egészséges táplálkozás szempontjából, ami miatt megérné sokkal többet kifizetni érte, mint egy szimpla tésztáért vagy rizsért.

2017. júl. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
a leveseknek örültem meg annyira, mert fiatal vagyok, tudok főzni, de nem ismerek túl sok levest, én nem szeretem. Pl kukoricából nem jutna eszembe levest főzni, hiába olvastam az ovis étlapon régebben... meg karalábéfőzeléket se főznék.... de ha nem az ovis/bölcsis étlapon van, talán tényleg ehető, nem csak a közétkeztetés újítása, ami ehetetlen. :)
2017. júl. 30. 22:55
 15/20 anonim ***** válasza:
44%

"2 kisgyermek és munka mellett kétlem, hogy erre bárkinek lenne ideje, így nem is említettem. "


Egy levél tészta összegyúrása, kinyújtása és felmetélése 10-15 perc, a főzési ideje pedig a fele-harmada a bolti száraztésztának.:-)

2017. júl. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Házi tésztát a levesbe szoktunk főként főzni. :)
2017. júl. 30. 23:02
 17/20 anonim ***** válasza:
No lássuk!
2017. júl. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
33%

A nagyobb gyerek ne most válogasson, pont

Eszik, amit kap, mert most luxus finnyáskodni.

És hidd el, megeszi, ha elég éhes, öcsém is csak akkor húzta a száját, ha asszisztálva volt hozzá, pl. anyja révén.

2017. júl. 31. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki kuszkuszt és a bulgurt szidja (ami mellesleg tele van ásványi anyagokkal és nagyon egészséges) és helyette kb. a krumplistésztát ajánlgatja az egyszerűen hülye. Azok a receptek, amiket a 70%- os írt köszönőviszonyban sincsenek az egészségessel és még ő köt bele másokba! Röhej!


Kérdező, az otthoni főzelékek sok sok zöldfűszerrel pl teljesen mások mint a menzás, érdemes kipróbálni őket!

Emellett aki részletesen leírta mi mennyibe kerül annak igaza van és jó ételeket is írt! Köretnek amúgy a párolt zöldségek vagy gabonakásák se rosszak! Plusz jó ételek még a rizses rakott zöldségek is, olcsó és tápláló. Kitartást, meg lehet ezt oldani!

2017. júl. 31. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

- Piacon vásárolj zöldséget, gyümölcsöt közvetlenül a termelőtől, olcsóbban kapod. Most egyébként a cukkinit, padlizsánt, karfiol, paradicsom, paprika szinte fillérekért kapható.

- Cukkini: rántva, pörköltnek, tejfölös ragunak, töltve, de főzeléknek, lecsónak, krumpli helyett rakottat

- Padlizsánt: fentieken kívül megpakolod akármivel = meleg-szendvics

- Lecsó, paprikás krumpli, töltött paprika, ezek most olcsón előállítható kaja.

- Májat ledarálva, (főzés után apróra darabolva) főtt tojás sárgájával, pici vajjal vagy tejföllel összekeverve, tetszés szerint fűszerezve = reggeli-vacsora kenyérre.

- Resztelt máj, rántott máj,

- csirke far-hát-szárny: rizses hús,

2017. júl. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!