Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mikor kell az olajba tenni és...

Mikor kell az olajba tenni és meddig kell a fasírtgolyókat az olajban hagyni?

Figyelt kérdés

Először sütök ilyet és olajban is először sütök és nincs most akitől megkérdezzem.


A fasírtgolyók már készen vannak, most a hűtőben pihennek 2-3 órát, majd kisütném délelőtt.


Azt nem tudom, hogy forró vagy forrásban lévő olajba tegyem ahhoz, hogy a lehető legkevesebbet szívja magába (nem túl zsírosan szeretném, mert koleszterinszegényre kell csinálni) és mikor kell kivenni őket, mikor van kész.

Kb 2 cm átmérőjű golyókat formáztam belőle, szóval kicsik.

Rákerestem, de az egyik oldal azt mondja, hogy aranybarnára és forró olajba, a másik, hogy ne túl forróba, csak forrásban lévőbe és sokáig hagyjam benne, hogy a közepe is átsüljön.


Akkor ez most hogy működik?



2017. aug. 9. 07:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%
Pedig meghagyhattál volna néhányat, amit mondjuk az elméd fényesítésére írtak fel...
2017. aug. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%

Csak a hülyék tudnak mindent. A többiek életük végéig tanulnak.

(Einstein)

2017. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%

Az üzenet címzettje: Miquel

Az elküldés időpontja: ma 12:43

Az üzenet előzménye: A kérdésre írt válasz: Mikor kell az olajba tenni és meddig kell a fasírtgolyókat az olajban hagyni?

""20 éve kezelnek örökletes extrém magas koleszterin problémával, kellőképpen ki vagyok szakemberek által oktatva, hogy mit lehet és mit nem." Azon.."

Az üzenet szövege: "Huszon éve én is szembesültem ezzel, amikor is 1-2 éven beül mankót, tolókocsit vizionáltak nekem. És ez, amilyen eszméletlen iramban romlott az állapotom, valóban be is következett volna, ha nem veszem kezembe a sorsomat, és nem borítom a kukába a gyógyszeres fiók egyre gyarapodó tartalmát."


Ne haragudj, de kiváncsi lettem, hogy mi bajod volt, illetve milyen módon hoztad magad rendbe (ha nem túl privát jellegü a kérdésem)?


Ugyanis én is "egészségügy-ellenes" vagyok, és nagyon sok esetben hagyományos - gyógynövények, életmódváltozás - módszerekkel "kezelem" magam meg a családomat, és ezért is érdekel, hogy milyen problémák esetén mi az, ami segíthet.


Köszi elöre is, ha válaszolsz.


Szia!

Szívesen válaszolok, de ha megengeded, a nagy nyilvánosság előtt teszem ezt, hátha lesz még valaki a fanyalgók mellett, aki hasznát veszi az általam tanultaknak. Vagy legalább látják, hogy mennyire összefügg minden mindennel.


Első lépésben vidékre költöztünk, és bio módon kezdtem megtermelni a betevőnket. De ez messze nem volt elég, ezért jobban belemélyedtem a dolgokba. Tehettem, hiszen 15 talpon töltött perc után félórát pihennem kellett. Lassan összeállt a kép, hogy az én bajom (psoriasis és a belőle kialakult reumatoid arthritis) kb 40 éve kezdődött, amikor divatba jött étolajjal főzni a zsír helyett.

A növényi olajokkal az a baj, hogy nem engedi kinyílni a vater papillát, így nem ürül le az epe. Ha nem ürül le az epe, a máj nem termel frisset. Az epének komoly szerepe van/lenne a mentális, hormonális, emésztési, és immunrendszeri folyamatokban. De az epe csak az állati zsiradékoktól ürül, és csak akkor teszi a dolgát. Ha nem teszi, az nagyon sok embernél áteresztő bél szindrómát okoz. Akinél okoz, az sem feltétlenül veszi észre, hiszen sokszor csak a rosszkedv, lehangoltság, levertség a tünete. De sokaknál a ma ugyancsak gyógyíthatatlannak kikiáltott autoimmun betegségekben mutatkozik meg. Ugyanis ilyenkor emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba, és ezek ellen az immunrendszernek kutyakötelessége hadba szállni. S mivel az immunrendszer nem felejt, a szervezetünkben előforduló hasonló fehérjék ellen is támadásba lendül.

Kizártam tehát az étrendemből a növényi olajokat (a tejet is) és köszönöm jól vagyok. Közel a 60-hoz munka után futni, biciklizni, vagy lovagolni járok, hogy a szerencsésebb génekkel megáldott nejem mellett kinézzek valahogy. :-))

Nem állítom, hogy megtaláltam a bölcsek kövét. De nekem így álltak össze kerek egésszé az okok, és ez segített kimászni a pokolból.

2017. aug. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%
*A tévedések elkerülése végett sietek leszögezni, hogy a "kizártam a növényi olajokat" nem azt jelenti, hogy taplószáraz csirkemellet eszem, hanem azt jelenti, hogy csak zsíros, vagy legalábbis zsírban készített húst vagyok hajlandó megenni.
2017. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
75%

És ha már itt tartunk, hadd mondjak el még valamit, amire ennek kapcsán rájöttem.

Az ember nem akar meggyógyulni! Vagyis nem meggyógyulni akar. Azt szeretné, ha meggyógyítanák őt. Nem cselekvésnek, hanem történésnek akar a részese lenni, ahol neki minél kevesebb felelőssége van. Ezért bízza az életét az orvosokra. Senki ne értsen félre! Tisztelem az orvosokat, hiszen az életüket tették fel a gyógyításra, és nem ők tehetnek róla, hogy rosszat tesznek.

Agócs prof mondás volt: Nem az a baj, ha rosszul csinálunk valamit, hanem az, hogyha rosszat csinálunk. Ha ugyanis a rosszat jól csináljuk az egyre rosszabb lesz. Na itt tart ma az orvostudomány. Rosszat csinál, és azt igyekszik minél jobban csinálni.

2017. aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!