Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek mit illik tudnia...

Szerintetek mit illik tudnia főzni egy 12 évesnek? (lány)

Figyelt kérdés
Illetve egy 5, és egy 9 évesnek? Fontosnak tartjátok, hogy lányotok tudjon főzni, sütni?

2017. aug. 4. 17:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
24%

Fontos, hogy a gyerekek megtanuljanak főzni, nemcsak a lányok, hanem a fiúk is.

Egy 5 éves már sok mindent meg tud csinálni, a szendvicsen kívül is. Segíthet panírozni, különféle alapanyagokat összekeverni ,átszitálni, krémet kikeverni, vagy elkészítheti a csipetkét a begyúrt tésztából a levesbe.

9 évesen már készíthet tejbegrízt, palacsintát, kevergetheti a rántást, piríthatja a zsemlemorzsát a gombóchoz., Sőt segíthet a gombóc elkészítésében is.

Egyszerű kevert süteményt is el tud készíteni.

12 évesen én már főztem, Leveseket, főzeléket, fasírtot. Krumplipaprikást, öreglebbencset. Az anyukám nekem is nagyon beteg volt, sokmindent megtanultam tőle, de vannak olyan ételek aminek nem jegyeztem meg és a mai napig nem találom a receptjét... és már nincs kitől megkérdezni

Segítsetek sokat a konyhában, mert évek múlva egyszer csak beugrik „ ezt anyukám nem így készítette".

Én már az unokákat tanítgatom.

2017. aug. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
64%

Én korán kezdtem, ebben a korban a legegyszerűbb ételek már mentek. De van, aki férjhez megy úgy, hogy nem tud főzni (sokan ezután tanulnak meg), ebben semmi problémát nem látok, ha neki nem okoz gondot.

S persze szerintem sem számít az ember neme. Nálunk mindketten főzünk, jól is néznénk ki, ha az egyikünk éhezne, ha a másik nem főz...


Ja és az se baj, ha valaki soha nem is akar főtt ételt enni. Ha megoldja egészségesen, lelke rajta.

2017. aug. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes nekem ez a palacsinta (amit én 13 évesen még tuti nem tudtam), főleg a sütik (30 körül? főzni ösztönösen tudtam, de sütni nagyon nem)... Biztos sokan vagyunk, akik bizonyos ételeket sosem tanulnak meg, mert nem is eszik. Én pl. hússal kizárólag annyit tudok, hogy pár percre beledobom a serpenyőbe. Szerintem ez tökéletes, aminek ez nem jó, azt nem akarom megenni.

A jelenlegi életmódomon semmit nemérek a régi, sk készített szakácskönyvemmel, mert nem eszem azokat az alapanyagokat többé, kb. sosem csinálok rántást vagy habarást, nem sütök kenyeret... Ilyen is van. Nagyon változó, mire van szüksége az embernek főzés terén s amire nincs, annak a tudásának a hiánya nem gond.

2017. aug. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem 12 évesen ha van hozzá recept, bármit el lehet készíteni.

Én soha nem "tanultam" főzni, de recept alapján bármilyen kaját el lehet készíteni.

2017. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%

5 évesen egyedül szendvicset? Hű hát lehet nekem tünik ez túlzásnak,de én tuti nem engedném neki. Persze az megint más ha csak segit.. Mert azért ott a kést is használni kell..

Es nem feltétlen illik egy 12 évesnek sem főzni tudni. De persze előny ha tud. De nem ciki ha még nem.

Én 13-14 évesen kezdtem ételeket főzni,mert engem érdekelt és kiskoromtol a konyhába álltam és segitettem anyukámnak.a húgom meg utált főzni és még egy rántott húst sem tudott csinálni még 16 évesen sem.aztan férjhez ment és beletanult.

2017. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
83%
Ez azért elég sok mindentől függ szerintem :D ha keveset vannak otthon a szülők munka miatt, akkor nem árt ha tud egy 12 éves gyerek pl.:melgszendvicset, rántottát vagy ilyesmit készíteni, viszont ezeknél komolyabbat nem kéne erőltetni(max ha ő is érdeklődik ez iránt), mert szerintem az még a szülő dolga ebben a korban, bár meg tudom érteni ha valaki sokat dolgozik, és már nincs kedve főznie, de az ilyen komolyabb dolgokat, hadd ne a 12 éves gyerek csinálja már, inkább élvezze hogy még gyerek, ráér még ezzel :D azt viszont, hogy egy 5 éves(ráadásul ekkor még ovis)kisgyerek mindenféle szendvicseket csináljon azt teljesen abszurdnak tartom, de ez mondjuk csak az én saját véleményem, lehet hogy másoknál teljesen normális:D
2017. aug. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
65%

Szerintem még egy 5 évesnek (nemtől függetlenül) nem kell nagyon semmit se főznie, de szerintem nagyon sokat tud segíteni a konyhában mint mondjuk húst klopfolni vagy vagy például ő terít meg és kiönti a pohárba az inni valót.

Egy 9 évesnek ennél többet kell, de inkább még csak reggelikre gondoltam, mint például ő csinálja a szendvicseket, vagy akár melegszendvicset ami nem nehéz csak érteni kell a sütőhöz. Pirítós, nem kell neki még ilyen "tűzes" dolgok csinálni, pláne, ha nem is akarja.

Egy 12 évesnek viszont már lehet Spagettit vagy bármilyen tésztát, amihez nem kell nagy ész.

2017. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szendvicset kenőkéssel szoktunk készíteni, az pedig nem éles. 13 évesen nem tudtál még palacsintát csinálni?
2017. aug. 5. 08:18
 19/22 anonim ***** válasza:
76%

De kenőkéssel meg nehézkes felvágni egy zsemlét.szoval azt gondolom 5 évesen csak szülői felügyelettel csináljanak bármit is.

És nagyon sokan nem csináltak még 13 évesen palacsintát..(sőt még később sem)

2017. aug. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A sok barom idióta miért pontozott le?


Egyes voltam...

2017. aug. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!