Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek mit illik tudnia...

Szerintetek mit illik tudnia főzni egy 12 évesnek? (lány)

Figyelt kérdés
Illetve egy 5, és egy 9 évesnek? Fontosnak tartjátok, hogy lányotok tudjon főzni, sütni?

2017. aug. 4. 17:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%

5 éves: szendvics, bármi, ami higeden elkészíthető - sokszor ugyanis csak lustaságból csináltatják meg a szülőkkel

9 és 12 éves, attól függ.


Én 12 évesen már gyakorlatilag bármit megcsináltam, mert anya már nagyon beteg volt, apa meg későn járt haza, plusz kedvem is volt főzőcskézni... :)

2017. aug. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
En nem tudtam ennyi idosen fozni. Anyukam ram is eroltette es valszeg ezert nem volt kedvem megtanulni. Idosebb koromra h elkoltoztem mar ugye onalloan kellett fozzek, akkor kezdtem el, kb 20 evesen. Azota szeretek fozni meg minden masnap fozok. Viszont igy mar banom h nem forogtam tobbet edesanyam mellett korabban a konyhaban, hogy tudjam ő mit hogyan csinalt. Szerencsere jol fozok, mindenki mondja mivel magat az izeket amit edesanyam krealt azt megtudom valositani. Sajnos h idokozben elhunyt igy mar nemtudom megkerdezni mit hogyan csinalna ő :( ha erdekel a fozes akkor surogj forogj edesanyad mellett, ha még annyira nem akkor még kesobb is lesz ra lehetoseg, vagy kerd meg anyukadat hogy irja ossze a receptjeit ő mit hogyan csinal. Egy ilyennek en is nagyon orultem volna. Bnom anyukaja is ezt csinalja h ezt atadhassa majd a lanyanak:)
2017. aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Szerintem egy 5 évesnek is szendvics meg ilyesmik, müzli, 9 évesnek már lehet palacsintát, tükörtojást, levest, 12 évesnek meg akár már komolyabb kaját is, pl. rántott patiszon, petrezselymes krumpli, rakott karfiol...


Szerintem nem árt, ha mindenki időben megtanul.

2017. aug. 4. 17:55
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

12: tea, virsli, főtt tojás, tojásrántotta

kisebbnek szendvics

De ez ugyanúgy igaz fiúra is, nemcsak lányra.

Nem tartom fontosnak, hogy konyhatündér legyen. Legyen pár dolog felnőtt korára, amit el tud készíteni, hogy ne legyen teljesen másokra utalva. A fiú is!

2017. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy lánynak pont azt kell tudnia főzni, amit egy fiúnak. Ha arra készülnék, hogy a gyerekem korán árvaságra jut, biztos megtanítanám. Akkor is, ha kifejezetten érdekli, és mindig a konyhában lebzsel, vagy ha a családi körülményeink lennének olyanok, hogy muszáj neki is főzni.

De ha se teste se lelke nem kívánja, nem lökdösném oda, csak azért mert ezt tudnia kell egy 12 évesnek.

1913-ban született nagymamám úgy ment férjhez, hogy lágytojáson kívül mást nem főzött soha. Mostohaapja volt, aki kijelentette, hogy az ő gyomrán ne kísérletezzen senki... A saját háztartásában tanult meg főzni és sütni is, igazán jól.

A nővérem gimnazistaként kezdett süteményeket sütni, mert a barátnőkkel recepteket csereberéltek, az volt a menő, aki valami újat és finomat talált. Én nem próbáltam őt kitúrni a konyhából, néha segítettem kicsit, de igazán csak a saját háztartásomban főztem.

2017. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem, nem kell, csak azért ne haljon éhen. Mondjuk ha érdekli a főzés meg szereti csinálni, úgyis meg fog tanulni.
2017. aug. 4. 18:18
 7/22 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem egy no tudjon fozni. Kiveve ha a ferfi tud.

Persze ez igaz a ferfiakra is.


Az en baratnom nem tud fozni igy en fozok. Viszont ami a legrosszabb az egeszben hogy utal fozni.


Annyira irigylem a barataimat akik allandoan meselnek milyen jot ettek..

Persze mi is jot eszunk es nem unalmasakat de neha nem tudjatok milyen jo erzes lenne ha ebeddel varna.


Ettol meg szeretem es imadom. Csak ez a defektje. :d

2017. aug. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

"Szerintem egy no tudjon fozni. Kiveve ha a ferfi tud.

Persze ez igaz a ferfiakra is."

Ennek melyik párhuzamos dimenzióban van bármi értelme?

2017. aug. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
:D
2017. aug. 4. 18:33
 10/22 A kérdező kommentje:
Szerintem egy 7 évesnek már javában tudnia kéne virslit, teát készíteni.... ti mikor tanultatok meg, vagy ez hogy volt nálatok?
2017. aug. 4. 18:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!