Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha krumplit főzök, először...

Ha krumplit főzök, először fel kell forralni a vizet, vagy a hidegvízbe kell belerakni a krumplit? :D

Figyelt kérdés
Na jó,szánalmas kérdés tudom,na de mentségemre szolgáljon,hogy kezdő vagyok :D Szerintem hidegbe kell,aztán majd a krumplival együtt forr fel a víz,majdnem biztos,de azért megkérdezem,nehogy elrontsam:D Már ha ezt el lehet rontani:D
2010. máj. 22. 19:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hideg vízbe kell tenni,és sót is bele. A víz annyi legyen ,hogy a krumplit ellepje. Fedő alatt főzd,és addig kell főzni,míg megpuhul.

Mit akarsz csinálni a krumpliból?

2010. máj. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,petrezselymes krumplit szeretnék főzni most először életemben,rengeteg ételt főztem már,de krumplit nem,mert én inkább a rizst kedvelem,de kell a változatosság. Csirkecombot sütök a krumpli mellé. Azt meg tudnád még mondani nekem,hogy a petrezselymes krumplit szárított petrezselyemmel is el lehet-e készíteni,vagy csak frissel? Mert friss nincs itthon. Köszi
2010. máj. 22. 19:51
 3/21 anonim ***** válasza:
és a sóba vízbe krumplihoz mennyi sót kell rakni? és meddig kell főzni? bocs h így belekérdezek, de hátha válaszolnak ide is:D
2010. máj. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha szárított petrezselyem van csak akkor pici vízre olajra tedd és mepuhul és a krumpli se lesz száraz.
2010. máj. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
úgy tudom,hogy fél kg-hoz 2 fakanál só kell,és addig kell főzni,amég meg nem puhul(villával megbököd,és érezni fogod ha puha)
2010. máj. 22. 20:12
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy evőkanál sót két liter vízhez. Annyit hogy a krumplin leszűréskor érezzen a só. Meg kell szurkálni a krumplit érezni ha nyers még.
2010. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a választ! Megyek is főzni:D
2010. máj. 22. 20:14
 8/21 anonim ***** válasza:
3%

istenem-.- 13 éves vagyok, érdekel te hány lehetsz ha ezt nem tudod... tegnap madártej szeletet sütöttem egyes-egyedül. ennyit erről(:

amugy ugy kell ahogy a legelső válaszoló írta.

2010. máj. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ki nem fossa le a 13 éves beképzelt önelégült fejedet? Te meg nem tudsz integrálni!
2010. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ne okoskodj itt 13 évesen nekem,beképzelt kis majom,rádférne egy atyai pofon komolyan. Azért van ez az oldal,hogy kérdezzünk ha nem tudnád,és nem azért,hogy csitrik kioktasság a másikat....Amúgy képzeld,én is rengeteget sütök,a legnehezebbekkel is próbálkozom,nem kis sikerrel,heti 2x majdnem mindig sütök,az,hogy egyszer valamit megkérdeztem,az nem szégyen. Te biztos úgy sszülettél,hogy anyád hasában is főztél már. Szóval kopj le kis taknyos.
2010. máj. 23. 12:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!