Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akartok baromi finom palacsint...

Akartok baromi finom palacsintát enni? :D

Figyelt kérdés
Nem volt semmi kaja reggel, úgyhogy sütöttem pár palacsintát (én tk. liszttel és vízzel szoktam, mert vega vagyok). Anyu hozott tegnap ilyen aloés activia joghurtot, amit összekevertem kockára vágott eperrel( jó sok leve volt:D). Ezt rápakoltam a palacsintákra, és megszórtam jó sok darált dióval. Összehajtottam, és a tetejét meglocsoltam csokiöntettel(kis tej+kakaópor+cukor/édesítő, bár a nesquik csokiöntettel is biz nagyon finom). Az eredmény: ISTENI FINOM!! A legjobb palacsinta, amit életemben ettemxD
2010. máj. 20. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Hm..nagyon jól hangzik :):) Dobhatnál belőle át párat :) De már azzal is sokat segítenél, ha leírnád a teljeskiőrlésű lisztből készült palacsinta receptjét! :)

Előre is köszi :)

2010. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
te ez nagyon jól hangzik. igen légyszíves ird le :)
2010. máj. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

uhh, hát én nem szoktam méricskélni a dolgokat nagyon:D

egy tálba öntök tetszőlegesen lisztet, attól függ mennyire vagyok éhes:D ehhez annyi vizet adok, hogy ne legyen túl folyós, hanem jó sűrű, mivel nem teszek bel tojást, ami jobban összefogja. tetszés szerint cukor/édesítő és egy nagyon pici só, nyugi nem fogod elsózni:D


A nem vega családtagjaim is megeszik, de ők jobban szeretik tejjel. Tehát ugyanez, csak víz helyett tejjel öntöt fel, és egy kisebb tálnyi tésztához adsz egy tojást, ha kétszer annyit akarsz 2-t stb. Egy tojást ált. 1 liter tésztához használok és ebből lesz úgy 8-9 tészta. Így vékonyabban is lehet sütni, és nem kell hogy sűrű legyen.

A lényeg a teflon serpenyő, mert abban tuti nem sül le, akárhogy csinálod:)

2010. máj. 20. 15:11
 4/7 A kérdező kommentje:
P.S: ha nagyon éhesek vagytok, ajánlom a sima víz-liszt variációt. Tegnap suli előtt már csak negyed órám volt, gyorsan fogtam egy tálat, bele a liszt, összekutyultam gyorsan vízzel, ízesítés, és már sütöttem is. 5perc alatt kész volt 3 db tészta bekeveréssel újabb 5 perc múlva már jól is laktam xD
2010. máj. 20. 15:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Köszi szépen :) Az első vagyok és szeretném megkérdezni, hogy te vegán vagy?

Mert én lakto-ovo vegetáriánus és nekem pl. az a mániám ennek ellenére, hogy amiből csak tudom kihagyom a tojást :), de pl. rántott dolgokat megeszek...de egy tükörtojást már nem. Hány éves vagy és mióta csinálod?

Természetesen, ha nem akarsz nem kell válaszolni. Nagyon köszi a receptet!

2010. máj. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nagyon köszi a receptet meg is csináltam most lett kész és hát mit ne mondjak a párom már meg is ette a felét...:)
2010. máj. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:D:D örülök, hogy ízlett:) Háát szeretnék átállni vegánra, de ez nem megy könnyen, mert ahhoz kiscsit több pénz és idő kéne:) (hogy mást ne mondjak csak a szója/zab/rizs stb tej kerül literenként 5-600 Ft-ba).

De igyekszem:) Tojással is egyelőre úgy vagyok mint te, bár nagyon ritkán eszem, és igyekszem pótolni is a fehérjéket( pl. azért a dió ebben a kajában is:P)

Amúgy 17 éves vagyok, és 1 éve élek így, de hogy őszinte legyek, nem is hiányzik a hús, egyáltalán. meg igazából a tojás sem, csak anyu mindent azzal csinált, és sokszor nem válogathatok:)

2010. máj. 21. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!