Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Chow mein tésztát hogy készíts...

Chow mein tésztát hogy készítsem el?

Figyelt kérdés
Vettem a lidl-ben chow mein tésztát. Ma simán kifőztem de egyszerűen olyan íztelen lett. Hogyan lehetne vmi finomat kihozni belőle? Még van egy adag amit jövő héten készítenék el, úgyhogy várom az ötleteket!
2017. máj. 30. 20:59
 1/6 anonim válasza:
Megsóztad vagy, kedved szerint megízesítetted a vizet amibe főzöd? pl lehet furán hangzik de én vegetát szoktam bele tenni
2017. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha kínai sült tésztának készíted el, nem kell sózni, mert a többi összetevőhöz adott só és szójaszósz elég, összekeverés után pont jó lesz.
2017. máj. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak megsóztam egy kicsit a főzővizét.
2017. máj. 31. 09:38
 4/6 A kérdező kommentje:
Falun élek csak szójaszószt kaptam hozzá. Így tudok csinálni belőle vmi ízletesebbet? Hogyan? Kedves második te a sült tésztát hogy készíted el?
2017. máj. 31. 09:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez egy jó recept, ha csak szójaszószod van. Az ötfűszer-keverék nagyobb élelmiszerboltokban beszerezhető, szerintem a Lidl-ben is van, egyébként porított fahéj, szegfűszeg, csillagánizs, szecsuáni bors és édesköménymag 1:1:1:1:1 arányú keveréke, hasonló fűszerekkel helyettesíthető. A lényeg a friss zöldség és a hús gyorsan, nagy lángon történő lepirítása. A tésztát kicsit puhábbra is főzheted, nem mindenki szereti az al dente állagot.:-) Ha a Lidl-ben jársz, és szereted az ázsiai kajákat, érdemes még pár fűszert, szárított shiitake vagy fafülgombát, és hal- vagy osztrigaszószt beszerezni, én a só (egy része) helyett ez utóbbiakat használom. Zöldségnek pedig sokszor kelbimbót a káposzta helyett, mert nagyon szeretjük.:-)

2017. máj. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. máj. 31. 11:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!