Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell gulyáslevest...

Hogyan kell gulyáslevest csinálni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 14. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj 50-60 dkg marhahúsból (lábszár, lapocka)pörköltet és főzd meg félig. Amikor félig megpuhult a hús, akkor szórd meg két csipet őrölt köménymaggal, öntsd fel annyi vízzel, hogy legkevesebb négy tányér leves legyen belőle, tegyél bele egy szál karikára vágott fehérrépát, egy szál vörös répát, egy-két kis kocka zellert, és két-három közepes méretű krumplit, valamint fél tv paprikát és sózd utána a levest, ha szükséges. Amikor a zöldség is megfőtt, akkor tegyél a lébe fél paradicsomot azért nem előbb, mert a savas paradicsom nem engedi megpuhulni a húst)és dobj a lébe egy marék csipetkét, (de nokedlit is szaggathatsz bele, van aki ezt szereti jobban.) Az elkészült levest szórd meg apróra vágott zöld petrezselyemmel és már tálalhatod is.
2008. okt. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Én csirkéből szoktam csinálni, szerintem úgy sokkal finomabb, és nem annyira nehéz étel. Egy fej hagymát apróra vágok, és köménymaggal kevés olajon megpirítom. Tűzről levéve hozzáadok egy kis pirospaprikát, majd felengedem vízzel. Az apró darabokra vágott csirkét, sárgarépát, gyökeret, krumplit, petrezselymet, zellert hozzáadom, megsózom, esetleg leveskockát teszek bele. Amikor megfőtt, galuskát szaggatok bele.
2008. okt. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat!
2008. okt. 14. 10:20
 4/8 anonim ***** válasza:
2008. okt. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy honnan ír az első válaszoló, de Szabolcs megyében főzik így (én is ezt a receptet akartam leírni). Sok helyen ettem, de sehol sem így főzték. (köménymag, zeller) Pedig nagyon fincsi!!! :))
2008. okt. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

En is teszek bele komenyet is, zellert is. Nincs jo gulyas komeny nelkul

Bacskai lany

2008. okt. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszadó bizony Pest megyei. :D:D
2008. okt. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Komárom -esztergom megyébe is köménnyel főzik.
2008. okt. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!