Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Adnátok nekem olyan süti...

Adnátok nekem olyan süti recepteket, amit könnyű elkészíteni és sok emberre is egyszerű megsütni?

Figyelt kérdés
A kórházban, ahol szültem annyira kedves és hozzáértő volt mindenki, hogy a férjemmel kitaláltuk viszünk be nekik valamilyen fajta sütit. Csak nincs ötletem, hogy mi legyen az.
2010. máj. 14. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Én pogácsát sütnék. Az kiadós, és általában mindenki szereti. Nálunk a kedvenc a vajas pogácsa: 1 kg liszt, 0,5 kg Rama, 4 tojás, 5 dkg élesztő, 2 púpos teáskanál só. Én nem a megszokott módon készítem, de így hamar megkel, és finom, könnyű a tésztája: 2 dl tejbe beledarabolom minél apróbbra a margarint, teszek bele egy kiskanál cukrot, éa langyosra melegítem, míg elolvad a Rama, akkor beleteszem az élesztőt. A lisztet belerakom a kelesztőtálba, rá a só, 2 egész tojá, 2-nek csak a sárgája, a fehérjével kenem meg a végén. A felfuttatott élesztős, margarinos tejet ráöntöm, és bedagasztom. Mivel eleve a margarin is langyos, lefedve fele annyi idő alatt kel meg. Aztán ha megkelt, ujjnyi vastagra nyújtom, éles késsel kockázom a tetejét, és minél apróbbra kiszúrom, tepsiben még kicsit hagyom emelkedni, majd megkenem a felvert tojásfehérjével, be a forró sütőbe.

Bocs, hogy ilyen részletesen írtam, de ez nem a megszokott módszer. A férjed meg segítsen ám:-) Rengeteg lesz belőle. Sok boldogságot!!!

2010. máj. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meggyes lepényt vigyél!Egyszerűen elkészithető és mindenki szereti..,kivéve aki nem:D


Hozzávalók:


* 18 dkg sütőmargarin

* 35 dkg liszt

* 25 dkg kristálycukor

* 4 tojás

* 1 csomag sütőpor

* 5 dl kimagozott meggy

* 2 kiskanál fahéj

* a tepsi kikenéséhez sütőmargarin

* a tálaláshoz porcukor


Elkészítés:


Habosra keverjük a margarint a tojások sárgájával meg a cukorral, hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet, végül a tojások kemény habbá vert fehérjét. Kikent, kilisztezett tepsibe öntjük (nem kell megijedni, ha kicsit sűrűbb állagú), majd belepotyogtatjuk a kimagozott meggyszemeket, és meghintjük a fahéjjal. Forró sütőbe toljuk, és közepes lángon kb.35-40 percig sütjük. Még langyosan kockára vágjuk és meghintjük porcukorral.

2010. máj. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Már van egy édes és egy sós sütitipped. A másodiknak köszönöm a receptet, kipróbálom.
2010. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy tetszik!!:-)
2010. máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
:)) Köszi mindkettőtöknek! Lehet, hogy megsütöm mindkettőt :D Még beszélek a férjemmel :) Azért még írjatok!
2010. máj. 14. 17:15
 6/9 A kérdező kommentje:
A meggyes lepényt lehet vajon más gyümölccsel helyettesíteni? Pl őszibarack? Vagy rebarbara?
2010. máj. 14. 17:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Ajánlanám Neked a [link] weboldalt. Bal oldalon végig sütemény recepteket találsz csoportokba szedve (sütés nélküli édességek, kevert tészták stb.). Jobb oldalt lent megtalálod a "Pogácsák" illetve a "Sós sütemények" menüpontot, ahol többféle recept közül is válogathatsz.
2010. máj. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A meggyes lepényt lehet vajon más gyümölccsel helyettesíteni? Pl őszibarack? Vagy rebarbara?"


Igen akár ezt is tehetsz a tetejére!!

2010. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. máj. 15. 12:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!