Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet zöldborsó vagy zöldbab...

Lehet zöldborsó vagy zöldbab főzeléket főzni liszt nélkül? Sajnos nincs lisztem, olaj és tej van, de más nem nagyon.

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pörköltet is tudsz bármelyikből csinálni, ha van otthon hagymád és pirospaprikád. Kenyérrel is eheted. Nagyon finom.
2010. máj. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sűríteni nem csak liszttel lehet, hanem krumplival is.
2010. máj. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nemigazán vannak olyanjaim, nemrég költöztem és még nem sikerült megfelelően feltöltenem az "élelmiszerraktárt", de most eszembejutott hogy perszehogy nemlethet liszt nélkül mert attól sűrűsödik be:o Na mindegy, akkor kitalálok valami mást, ezen kívül még rizsem van amúgy.
2010. máj. 13. 23:31
 4/14 A kérdező kommentje:
Tényleg? Most nincs krumplim se de érdekelne hogy azzal hogyan lehet.
2010. máj. 13. 23:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Turmixold le a bab vagy borsó egy részét és önt vissza a lábosba és sűrű lesz.

A fogyókurázók is igy csinálják!

2010. máj. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Zöldborsót és zöldbabot is liszt nélkül csinálom főzeléknek, apósom cukorbeteg, így nem főzünk neki lisztes dolgokat. Tejfölt rakok mindkét főzelékbe, és kiveszem egy részét, összeturmixolom és visszarakom a főzelékbe, így megfelelő sűrűségű lesz.


Krumplival is lehet. Megfőzöd a krumplit a főzelékben (EGYBEN A KRUMPLIT), és kiveszed, kevés főzelékkel megturmixolod és visszarakod a főzelékbe. (Babáknak is így csináljuk a hozzátáplálás kezdetekor, mert még ők sem ehetnek lisztet).

2010. máj. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket akkor kipróbálom:) A krumplisat majd ha lesz, a turmixosat most.
2010. máj. 13. 23:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Szívesen. :) És egészségetekre! (így amúgy még egészségesebb is, mint liszttel).
2010. máj. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

23:46

én adtam neked egy felfelé álló hüvelykujjat, mert te egy nagyon rendes csaj / hölgy vagy.

én is cukorbeteg vagyok, és bár minden háztartásban lenne egy ilyen ember, aki meg is érti, hogy miben és hogyan tud segíteni egy diabéteszesnek, és meg is csinálja. és nem sütikékkel bombázza, hogy "jaj, csak egy falatot".

2010. máj. 14. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az eddig elmondottakon kívül tojás sárgájával is tudsz sűríteni. Elkevered a sárgáját egy kevés főzelék lében, és óvatosan visszaöntöd. Csak arra kell vigyázni, hogy már ne főzd tovább, csak forrásig melegítsd.

2010. máj. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!