Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit használtok tejföl, tejszín...

Mit használtok tejföl, tejszín helyett az ételek és sütik elkészítéséhez?

Figyelt kérdés
Olyanra lennék kíváncsi, amik egészségesebbek és nem lesz tőle rossz az étel.

2017. márc. 22. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Megértem ha vegán vagy és nem akarsz tejterméket használni, de így. Én pl. tejeskávét vaníliás szójaitalból iszom, de az is cukros.

Egyébként mindenre van más lehetőség, pl én főzéskor kókusztejet használok, de nem hiszem, hogy egészségesebb lenne.

2017. márc. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kókusztejet rizstejszínt szoktam néha. De pl. sütikhez nem tudom mi a jó.
2017. márc. 22. 17:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Vannak vegán receptek a neten, azokat érdemes keresni.
2017. márc. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Fozeshez a rizstej jo szerintem, mert nem nagyon van semmi mellekize. Zabtejnek, kokusztejnek van, a szojatej meg nem igazan egeszseges.
2017. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Házi tejet, tejszínt, mert az a legegészségesebb. Egyik sem mű, mint a rizstej és társai.
2017. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Amibe tejföl, tejszín van írva, az azzal az igazi. Minden más csak pótlék és más ízű lesz.

Ja, és ezek egyáltalán nem egészségtelenek!

2017. márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Növényi tejszín, mandulajoghurt
2017. márc. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Ja, mond ezt annak, aki laktozerzekeny vagy tejfeherjeallergias. Hogy mennyire jo a tej. (Egyebkent alapvetoen mindenki laktozerzekeny felnottkoraban, aki nem, az egy genmutacio miatt van. Felnott korban leall a laktaz enzim termeles, normalis esetben. Arrol nem beszelve, hogy egyebkent is gyulladaskelto, antibiotikum, hormonkezelt. Igyatok, ha nektek olyan jo. Meg kb semmi tapanyagot nem vesz fel belole egy felnott szervezet, csak atmegy rajtad. )

Ha tudnad mi van a jo kis tejedben, meg mivel nyomjak tele a tehenek, akkor lehet te is inkabb a "mu tejeket" innad. Ami megint egy hulye kijelentes, ha tudnad, hogy keszulnek a novenyi tejek es hogy otthon is elkeszitheto minden gond es felszereles nelkul, akkor nem mondanal ilyet.

2017. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! ...és ezt a sort sajnos folytathatjuk bármilyen(?!?) nyersanyag és termékkel... Növényi tej -stimmel-,gyorsított növekedés és termés(mény) mennyiség... stimmel...:(
2017. márc. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!