Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek? Ötletek? Ha már...

Mit főzzek? Ötletek? Ha már nekem nincs

Figyelt kérdés

Kezdő házi asszony vagyok és igazán nehéz kitalálni mit főzzek.

Vannak tészták, levesbetétek, rizs minden féle fűszer, bab konzervek, gomba konzervek, üveges finom főzelék, a fagyasztóba húsos csontok, mell filé, sertés comb.


Leginkább ezekből akarok össze ütni valamit de tegnapelőtt rizs volt karajjal, tegnap tepsis burgonya. Segítsetek


2017. febr. 15. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Fűszeres csirkemell rizzsel, gombás-(tejszínes) tészta.
2017. febr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Süti17 válasza:
Baconba tekert sajtos csirkemellet
2017. febr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
sertés combból én brassóit csinálnék, vagy hentestokányt. csontból húslevest, csirkemellfiléből felkockázod a húst,kevés olajon megsütöd,só,bors,rá a lecsöpögtetett gomba,öntessz rá tejszínt,összerottyantod,tészával nagyon finom.
2017. febr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A húsos csontból korlátozottak a lehetőségek:

- csontleves jó sok zöldséggel, a csontról a főtt húst lefaragva, maradhat akár benne a húslevesben is, a zöldséggel-tésztával együtt ehető.

- ha kissé húsosabb, akkor is megfőzöd, a lét akár meghagyod alaplének későbbre egy bableves, gulyásleves tökéletes lesz belőle. A húst pedig egy mártással (paradicsom mártás, esetleg tökfőzelék stb.) egy szolid vacsorát kiad


A sertés-combra a google-ban kismillió étvágygerjesztő ötlet, akár egyben sütve, valamivel megtöltve, vagy szeletekben bundásan, roston, stb. stb.

Kismillió ötlet, és amelyik képre katt, ott a recept is!


A bab konzervhez vennék egy szál füstölt kolbászt, vagy egy db-ka füstölt sonkát, és a Spencer-féle hagymás babot csinálnám meg. Imádom azt a kaját! :)) (Recept a goggle-n!)

2017. febr. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Húsleves a húsos csontból

Gombás, zöldfűszeres csirkemellragu a gombából és a csirkemellből


Ajánlom, írd be, hogy főzés blogspot, kb a második találat lesz az, ahol csoportosítva vannak a gasztro blogok amiket háziasszonyok vezetnek, nagyon jók! Én már egy füzetet teleírtam és azokat próbálgatom. Holnap pl pont ez az étel lesz leves nélkül mert az tegnap volt..


Plusz még adok egy tanácsot! Te tudod, hogy jártok vásárolni, mikor, írd össze, az adott napokon mit akartok enni utána írd le egy lapra, hogy mik kellenek hozzá.

2017. febr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Húsos-csontos kérdező jutott rólad eszembe :D


Egyébként ami nálunk volt:

- lasagne, zöldbableves

- hagymaleves

- mustáros tarja mellette sült krumplival

- pörköltöt tervezek valami tésztával hétfő-keddre

- borsóleves, milánói

- borsófőzelék sült virslivel


Most épp kukoricás-zöldséges rizst eszek, mert nem volt kedvem semmi pluszhoz :D

2017. febr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!