Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szines/Szivárvány répa kérdés?

Szines/Szivárvány répa kérdés?

Figyelt kérdés

A sötétlila szinü répa nem fogja be a többit az elkészítés során?

A neten több receptet találtam, ahol úgy látszik, nem szinezi el a többit, de idöközben nem vagyok biztos.


Vettem egy vegyes színü répát, és tisztítás közben a lila a kezem is befogta, a vágódeszkát is - így külön tettem, nem kevertem a többihez, mert az egésznem akkor lenne számomra értelme, ha mindegyik megtartaná az eredeti színét.

Tartok töle, a netes képek még nyersen készültek, és úgy, hogy a lila csak éppen akkor lett a többihez téve.


Ezért kérem, ha valakinek van személyes tapasztalata, írja meg. Köszi elöre is.



#szivárvány-répa
2017. febr. 5. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a színes répákból sajna főzés/párolás után nem sok szín maradt meg... A lila sem lett olyan szép élénklila, mint volt. Fakó lett és nem túl étvágygerjesztő.

Azóta én csak akkor veszek ilyen színes répát, ha nyersen, salátának akarom felhasználni.

2017. febr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Ahhoz, a színüket megőrizd, ezeket a fajtákat érdemes párolni, akkor megőrzik a színüket.
2017. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de arra még nem írtatok, hogy a különböz szinek nem fogják be egymást?
2017. febr. 5. 14:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem főzés közben nem fogta össze a többi zöldséget, lévén, hogy a saját színét is elvesztette... Illetve én gépben pároltam meg, és ott sem fogta össze a többieket, de olajat vagy zsiradékot nem tettem hozzá. Nem tudom, akkor hogy viselkedne.
2017. febr. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
KÖszi
2017. febr. 6. 07:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja össze. Elég 5 percet párolni, az alatt még a saját színét sem veszíti el.
2017. febr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!