Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nem értem, akkor most mennyi...

Nem értem, akkor most mennyi kalória?

Figyelt kérdés
A kalória bázison megadtamuj receptkent a sütit és kiírta hogy 100 grammja 300 kalória, viszont a nosaltyrol néztem a receptet, de ott a 100 grammja csak 220. Akkor most ez hogy van?
2017. jan. 25. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bemásolnád a receptet?
2017. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha te írtad be a receptet a kaloriabazisba, akkor lehet, hogy valamit rosszul adtál meg.

A leggyakoribb hiba, hogy a kész súly nem stimmel, ezért elcsúszik a kcal-érték.

A kalóritartalmat úgy kell kiszámolni, hogy az összes (megtisztítve, felhasználásra elkészítve llemért) alapanyag kcal-értékét összeadod, a kész sütemény súlyát leméred (mert ez mindig kevesebb, mint a hozzávalók össz súlya, mivel a sütés során vizet veszit) és erre a súylra számolod ki a kalóriát. SOkan ugyanis ezt nem veszik figyelembe, ezért más értéket kapnak.

2017. jan. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
250 gramm liszt, 250 gramm cukor, 50 gramm margarin, 1 cs sütőpor, 1 cs vaníliás cukor, 3 evőkanál cukrozatlan kakaópor, 2,5 dl tej és egy tojás
2017. jan. 25. 16:12
 4/13 A kérdező kommentje:
A kész süteményt nem mértem le. Lehet akkor az a baj?
2017. jan. 25. 16:13
 5/13 anonim ***** válasza:
Valószínüleg igen, nem tudom, mikor készült, esetleg ga tudod, hány darab lett összesen, akkor egy darab (ha még van) súlyából vissza tudsz számolni.
2017. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet csúszás a margarinon (hány százalékos?) és a kakaóporon is (hány gramm egy evőkanálnyi?). És igen, ha minden összetevőt kiszámoltál és összeadtál, az értéket el kell osztani a kész termék tömegével. Ez a legpontosabb módszer.
2017. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez minimum 300kcal/100gr de szerintem több. 100gr liszt 370kcal, cukor 400, margarin passz de 300 felett.
2017. jan. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

OFf: bocsi, hogy megírom, de ezt én sokszor sütöm, (nem számolom a kalóriákat )ez a Horváth I. féle kakaós lepény.

Az 5 deka margarin nagyon kevés hozzá, rettenetesen száraz lesz. Jó esetben 10 deka vaj, vagy esetleg 1 deci olaj kell ahhoz, hogy ehető legyen.Ha spórolni akarsz a kalóriákkal, a cukorból lecsíphetsz, és a kakaóból is elég két jó evőkanállal.

A számításokat úgy csináld, ahogy a 74 %-os kedves válaszoló megírta.

2017. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És igen, az elkészült sütit kellett volna lemérni, majd abból kiindulva, a darabokat is ki lehet számolni ckalóriára.
2017. jan. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha pontosan akarsz számolni, mindent le kell mérni, a kész ételt is.
2017. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!