Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen rizses és tarhonyás...

Milyen rizses és tarhonyás egytálételek vannak?

Figyelt kérdés
2008. okt. 8. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tarhonya pölkölttel, vagy lecsós szelettel. Rizses hús, töltött paprika, töltött káposzta, paradicsomos gombóc, currys csirke rizzsel.
2008. okt. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Kemény tarhonya!!!!
2008. okt. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A milyen???
2008. okt. 9. 14:08
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Rakott kel,

rakott karfiol,

rizses hus/Bacskai rizses hus


Tarhonyas hus

tarhonyas lecso

2008. okt. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Keménytarhonya:


tarhonyát megpirítod olajon, majd felöntöd vízzel, raksz bele vékonyra szelt kisebb krumplikat, egészbe paradicsomot, meg paprikákat felszeletelve, nyomsz bele egy kis csemege pirosaranyat, egy kiskanál pirosaranyat, meg megkóstolod sóra, ha kell bele teszel.

2008. okt. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezt ismerem, bár nem tudtam hogy ez a neve... Köszönöm!

Amúgy nem tudom ki pontozgatott, de én hasznosnak ítéltem minden választ...

2008. okt. 11. 22:53
 7/7 anonim válasza:
100%

Rakott húsos rizs


Összetevők :

15 dkg rizs

2 ek olaj

25 dkg darált hús

1 fej vöröshagyma

1 fej fokhagyma

20 dkg fagyasztott zöldség

ételízesítő

bors

4 dl víz

2 ek paradicsompüré

3-4 dkg liszt

pirospaprika

1 dl tejföl

10 dkg reszelt sajt


Elkészítés :

A vöröshagymát apróra vágjuk, majd az olajon megdinszteljük. Hozzáadjuk a darált húst , fűszerezzük a fokhagymával, borssal, ételízesítővel, paradicsompürével. A nyers rizst előfőzés nélkül egy margarinnal kikent hőálló tál aljára tesszük, rárétegezzük a darált húst és a fagyasztott zöldséget. A 4 dl vizet, a liszttel és a pirospaprikával csomómentesre elkeverjük és a zöldséges húsra öntjük. A tálat letakarjuk alufóliával és 190 fokon 45 percig sütjük, majd a tetejére 1 dl tejfölt és a reszelt sajtot tesszük és visszatéve a sütőbe alufólia nélkül még 15 percig sütjük.

2009. júl. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!