Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Felhasználhatom-e még?

Felhasználhatom-e még?

Figyelt kérdés
Vaddisznóhús, 2015. júniusában lett lefagyasztva.

#fagyasztás #vaddisznóhús #lejárati határidő
2017. jan. 7. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem, semmiképp sem. Max fél évig lehet felhasználni biztonságosan a fagyasztott húst.
2017. jan. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Én biztos megpróbálnám. -18°C-on nem nagyon tud megromlani. Egy zsíros sertés tarja ugyan avasodik, kellemetlen "fagyasztó" íze lesz, de ez nem jelent semmilyen egészségügyi kockázatot, a vadhús meg kifejezetten száraz, nehezebben avasodik.

Egy kockázata van, ha elkészíted, és megkóstoljátok, lehet, hogy nem fog ízleni, akkor a kidobott pénz a hozzávalók ára, meg a felhasznált energia, meg a munkaidőd. De betegek biztos nem lesztek tőle.

2017. jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Nem, semiképp sem!! Több mint 1,5 évig a fagyasztóban sem áll el!
2017. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Haláleset után mi is találtunk a fagyasztóban kb másfél éves kisebb nagyobb húscsomagokat. Már a fagyóból kivéve is fura hűtőszaga volt, és nagyon be voltak szürkülve.

Kárba nem veszett, a tesóm a németjuhászuknak megfőzte, a kutyusnak kifejezetten ízlettek.

Szerintem emberi fogyasztásra alkalmatlan, a külleme, szaga, íze alapján, bár meghalni nem lehetne tőle.

2017. jan. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat.

Megfőztem - főzés közben nem volt rossz szaga -, és a kutyánknak apránként adogatom. Neki nagyon jó véleménye van róla. (...:-)...)

2017. jan. 11. 08:18
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Mi is köszönjük, hogy válaszoltál, a július-augusztusban írt válaszokra:D A lényeg, hogy nem veszett kárba.
2017. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Lám-lám....

Ezt tette velünk az EU-ba való be(le)lépés, és az azzal járó változtatások!!!!!


Míg a magyar ember az EGÉSZ-ből kiindulva megy a részletekbe, addig a nyugatiaknál ez fordítva van.

Az EU-s belépéssel ránk erőltették ezt a gondolkodást, így történhet meg velünk az, hogy időpontjelöléseknél - pl. a gyártás időpontja, az élelmiszer vagy egyéb termék lejárati időpontja jelöléseknél vagy éppen a GYAKORI KÉRDÉSEK feltevésének időpontjánál, ha gyorsan, felületesen nézünk a feltüntetett dátumra, ekkorát tévedünk, mint most Te, kedves Válaszoló...

A kérdésemet 2017. január 7-én tettem föl, a honlap magyar szokás szerint írta ki, az évszám feltüntetése nélkül....És Ti e hónapban, azaz januárban válaszoltatok, annak is a 7. vagy a 8. napján....nem tavaly júliusban és tavaly augusztusban....

Vagy Te egy másik 83%-os lennél, a ki a többiek nevében is letolsz engem?

:)))))))))

2017. jan. 12. 11:15
 8/8 A kérdező kommentje:

A tévedések elkerülése végett azért tisztázom: a gyártási időpontokat - sajnos -, nyugati szokás szerint ír(at)ják ki, főként a kereskedelemben, időnként a vásárlónak fejtörést okozva.

Hogy miért? A nap - a hó - az év esetében zavart okoz(hatott), amikor az évszám 12-es vagy az alatti. (Ez utóbbiról most már nincs szó, mert túlvagyunk a 2012-es éven, de a zavarokozás még mindig fennáll, amikor a hónap napjának a száma 12-es vagy az alatti szám)

A GYIK nem így használja....

A két dolgot az előbbi válaszomban nem különítettem el ennyire világosan - legalább is a párom, aki most a válaszomat elolvasta - erre figyelmeztetett.

:)

2017. jan. 12. 11:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!