Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Két napja lejárt túrót felhasz...

Két napja lejárt túrót felhasználhatom még, vagy inkább dobjam ki?

Figyelt kérdés
Nem figyeltem a lejárat dátumát sajnos.
2015. okt. 17. 07:20
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Én kidobom van h lejárat elött már savanyu akkor is ki szoktam
2015. okt. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A "lejárat" a minöség megörzésének az ideje, nem pedig, hogy addig fogyasztható! Ez csak annyit jelent, hogy addig ai íze/illata optimális kell, hogy leygen, erre ad garanciát a forgalmazó.

Ennek lejárta után még hosszabb ideig semmi baja sincs fogyaszthatóság szempontjából, esetleg az íze erösebb vagy gyengébb, de más baja nincs.

2015. okt. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom felismered a romlott túrót. Ha nem volt kibontva, valószínűleg még jó. Szagold meg, ha nincs rossz szaga, felhasználhatod.


A túró nekem (főleg nyáron) néha simán megromlik lejárat előtt, máskor meg utána is bőven jó még. Úgyhogy lejárattól függetlenül meg kell vizsgálni, hogy jó-e még.

2015. okt. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha kibontod a csomagolást, és egyrészt a színe = erősen avas, sárga színű, az illata savanyú-büdös, egy csipetet beveszel és az íze savanyú = biztosan romlott. Ha ezek közül a jellemzők közül akár csak az egyik is megjelenik, dobd ki!

Egyébként annak van igaza, aki azt mondja, hogy nem feltétlenül jelenti azt a határnap, hogy akkorra már valóban meg is romlik!!! Plusz 1-2 napot még bírni szokott, de alaposan vizsgáld meg előtte!!!

2015. okt. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket! Alaposan megnéztem, megkóstoltam, rendben volt, és túrógombócot készítettem belőle. Legközelebb majd jobban figyelek a lejáratra, az a biztos.
2015. okt. 17. 16:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség. Még felhasználhatod, csak mindenképp hőkezeld. Tehát palacsinta tölteléknek nem ajánlom, de túrógombócnak igen.
2015. okt. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!