Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek egy kétfős háztartá...

Mit főzzek egy kétfős háztartásban?

Figyelt kérdés

Férjem szereti a hst nekem kicsit elég volt decemberben...

Olyan otletekre gondolok hogyha porit csinalok nokedlit szaggatok hozza es azt tojasos nokedlivel eszem vagy sztrapacskakent hogy ne kelljen ketszer fozni de egy darabig ne egyek hust.


2017. jan. 4. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

És mi lenne ha a kedves férjedurad akkor főzne/sütne magának a zöldséges étel mellé húst, és nem szolgaként tekintene rád, akinek leadja az aktuális kívánságát meg panaszát, te meg oldd meg?


Pl. rakott brokkoli vagy karfiol - egyik fele húsmentesen, másik felébe teszel szalonnát vagy apróra vágott csirkehúst -egy nagyobb adag elég 2 embernek 2-3 napra

Tortilla wrap - magadnak mexikói zöldségekkel töltöd, a férjed tesz bele húst, mellé saláta, rá joghurtos öntet

Zöldséges lasagne, az egyik felébe teszel darált húst is

Tejszínes gombás tagliatelle - a férjed tesz rá egy kis pirított sonkát

Grill hús+zöldség megfér egymás mellett egyszerre

Pizza, a fele húsos a másik fele zöldséges

2017. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez a gombás tejszínes tagliatelle jól habgzik :)
2017. jan. 4. 14:31
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Jó ötlet, hogy a kifőzött nokedli egy részéből tojásos nokedlit készítel. Vagy a rizs egy részét párolt zöldséggel össze egy kis hagymás zsíron = rizi-bizi, esetleg egy tükörtojás hozzá.

Vagy a sült mellé készített sült krumpli egy részére szintén ráütsz tojást, és egytálétel vacsora.


A levesben megfőzött zöldségeket összeturmix tojással, fűszerekkel, zsemlemorzsával = zöldség-fasírt.

2017. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem idő-, energia- és pénzpazarlás, ha egy két fős háztartásban mindketten külön főznek maguknak. Sokkal praktikusabbak azok az ételek, amit a kérdező is említett, hogy kis variációval át lehet alakítani az ételt húsossá, avagy hústalanná.


Nekem most ilyenek jutottak eszembe, hogy bármilyen főzelék hús és tükör tojás feltéttel. Vagy valamilyen húsos, zöldséges ragu, zöldborsós, gombás, lecsós, amibe nem aprózva, hanem szeletben teszed a húst, a férjed eszi a szeletet, te meg a ragut rizzsel, sült krumplival, tésztával. Rántott hús, előtte, utána megsütöd a rántott sajtot, gombát, zöldséget, amihez kedved van.

2017. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

Szaftos zöldséges,húsos ragus ételek .. Férjed megeszi a húst és szaftot valamilyen körettel. Te meg másik felét.

Paprikás csirke , gombás szelet , gulyásleves, dödölle fokhagymás tejföllel pirított baconel. Frankfurti leves, rakott krumpli,

2017. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Az első válaszoló egy botor ember. Szó sincs arról, hogy egy kapcsolatban kinek mi a szerepe a sütés-főzést illetően. Egy jó kapcsolat, legyen az házas,-agy párkapcsolat, a közös megoldások keresése, az együttműködés a fontos, mindkét fél részéről.(persze ez egy másik kategória, de sokszor a konyhában születnek fontos, közös gondolatok. Nem gondolnám, hogy a kérdezőnél lenne ilyen gond.

Rengeteg ételt el lehet kezdeni azonos alapokon, majd hússal, vagy hús nélkül befejezni.

Csak két serpenyő kell hozzá, és az, hogy tiszteljük, fogadjuk el- akár most néhány napig- a másik fél ízlését, kívánságát.

Még a sütőben is lehet sütni kétfélét, ha egy összegyűrt fóliarúddal elválasztjuk egymástól a kétféle ételt.

Csak egy példa, én nem szertetem a túlzottan paradicsomos alapú pizzát, de, nagyon szeretem a tejfölös-fokhagymás, és a négysajtosat. Minden gond nélkül megsütöm egyszerre,egyikőnk sem háborodik fel azon, ha egy kicsit egymásba sültek.

Nagyon fontos az egymás iráni tisztelet, tolerancia, és nem az a megoldás, hogy férj süssön magának, mert a feleség nem rabszolga...

De lehet, hogy nagyon régimódi, családcentrikus vagyok, de már ilyen is maradok.

2017. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!