Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen alapanyagoknak kell...

Milyen alapanyagoknak kell lenni a háztartásban?

Figyelt kérdés

Hamarosan összeköltözünk a barátommal, így rendszeresen főznöm kell majd. Eddig megszoktam, hogy a munkahelyemen ettem, este jóformán csak zöldséget, gyümölcsöt, ezért sokszor nem is volt itthon sok kaja, ritkán is főztem, bár tudok. Szeretném feltölteni a konyhát, kamrát, mélyhűtőt, hogy kéznél legyenek az alapanyagok.Nemrég költöztem,ha pici is, de kamrám is most van először, eddig csak minimális fért el mindenből. Minek érdemes itthon lenni?

Ami eddig van (lehet hogy valami kimaradt, de kb. ennyi a készlet)


Kamra: liszt, cukor, só, rizs, krumpli, fűszerek, porcukor, száraztészta, zöldségkonzervek, kávé, tea, tejpor, paradicsomkonzerv, tonhalkonzerv


Mélyhűtő: fagyasztott zöldségkeverék és gyümölcs, leveles tészta, gesztenyepüré, pizza


2010. nov. 17. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:

hús fagysztható,darálthús nekem mindig van itthon,rengeteg félére felhasználható (egy pasinak kell a hús mindenképp,nem él el zöldségen meg joghurton:D)


hagyma,citromlé,vaj,tészta többféle, nassolnivaló, pudingpor, tej,kakaópor



de max 2 hét és rájössz mi az ami még kell

2010. nov. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ami még van itthon: mazsola, dara, zsemlemorzsa, sütőpor, sütéshez diszítődolgok
2010. nov. 17. 16:32
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, citromlé, kakaó, nasi van itthon. A hús jó ötlet, erre tényleg figyelnem kell, én alig eszem húst, de akkor vadászok pár állatot a mélyhűtőbe:)
2010. nov. 17. 16:33
 4/9 anonim ***** válasza:
igen, igen a hús remek ötlet! fagyasztóba eláll felhasználásig. nálunk még mindig van itthon lekvár, pirospaprika, élesztő(az is fagyiba), fokhagyma, leveskocka, olaj
2010. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

:)) ez igen, te aztán valóban felkészült akarsz lenni, mi egy éve élünk együtt és az életformánk is szépen lassan alakul(t), nem hiszem, hogy ezen parázni kéne.

Ha nekikezdesz főzni, úgy is látni fogod, hogy mi hiányzik :)

2010. nov. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
ja és a tojást ne felejts el :P
2010. nov. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nemcsak a párom miatt:) De nemrég költöztem új lakásba, végre kamrám is van, szeretnék a főzéssel is spórolni és így jobban átlátom, hogy mim van itthon és elég lenne havi egy nagybevásárlás is így.
2010. nov. 17. 22:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Darálthúsbol készits fasirtott és fagyaszd le a pogikat, csirkeszárnyat combot pácold, panírozd be és abból is fagyasz le, gondolom a párod inkább húsos, pörköltből is tarthatsz tartalékot így ha csinálsz fözeléket a párodnak lesz feltét.
2010. nov. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagy zsák krumpli 2, száraz lencse, bab, sárgaborsó, pudingpor, virsli.
2010. nov. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!