Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olyan recepteket keresek,...

Olyan recepteket keresek, amit mindenképp érdemes kipróbálni. Milyen család kedvence receptek vannak?

Figyelt kérdés
Elsősorban egyszerűbb receptre gondolok, lehet az süti, vagy főétel. Nálunk jöhet bármikor a tárkonyos pulykaleves, tortilla, tiramisu, és az almás-kekszes.
2008. okt. 8. 10:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez: (a recept a mindmegette.hu-n van, de már korábbról ismerem, csak nem volt kedvem leírni, ezért másoltam be)


Alufóliás töltött krumpli

Hozzávalók:

# 6 db nagyobb krumpli

# 1 doboz tejföl

# kb. 15 dkg sonka/gépsonka

# 3 tojás

# kb. 10 dkg sajt

# 1 fej lilahagyma/3 szál újhagyma

# só

# bors

# petrezselyem


Elkészítés: A krumplikat félkeményre, a tojásokat keményre főzöm, közben a sonkát, hagymát apró darabokra vágom. A keménytojásokat és a sajtot sajtreszelőn lereszelem, a telfölbe keverem, majd hozzáadom a sonkát és a hagymát. Sóval, borssal, petrezselyemmel fűszerezem. A kihűlt krumplikat kettévágom, a belsejüket kikaparom (óvatosan, hogy a fala ne sérüljön), és az így keletkezett tálkákba a tejfölös masszát beletöltöm. A fél krumplikat óvatosan összeillesztem, alufóliába csavarom. Nyári hússütéseknél a parázs közé dugom, telente a sütőben sütöm.

2008. okt. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez tök jó lehet, köszi. Sütőben úgy is el tudom képzelni, hogy a karikákra vágott krumplira öntve, tepsiben megsütöm. De az eredeti különlegesebben hangzik.
2008. okt. 8. 12:10
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

szia. süti:

2 nagy tejföl

8 ek cukor

3 cs háztartási keksz

2 cs dr. oetker gyümölcskocsonya (100g, eper v citrom ízű)

gyümölcs (díszítésnek)

egy tepsibe lefektetsz 1 cs kekszet a tejfölt a cukorral összekevered, egyik felét a kekszre kened. erre teszel megint egy csomag kekszet, majd a maradék tejfölt. erre a 3. cs kekszet. gyümölccsel díszíted. (lecsöpögteted a gyümölcsöt, v aszalt gyümi)erre öntöd a kocsonyát. (szerintem ne 3 dl vízzel csináld te se. elég 2,5 dl/cs)

fél napig hagyd állni hűtőben.

2008. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi, tetszik! Egy kérdésem lenne, hogy a tejfölös kekszes rétegek aztán szeletelhetőek lesznek?
2008. okt. 8. 15:25
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

elkészítési idő:30 perc

Hozzávalók (kb 42 adaghoz)


A desszerthez:

42 db banán

200100 g főtt, áttört gesztenye Ha esetleg nincs kéznél eredeti gesztenye, fagyasztott, natúr gesztenyepürével is helyettesíthejük.

12060 g puha vaj

8040 g porcukor

21 evőkanál barnarum


A díszítéshez:

kb 21 dl tejszínhab

friss gyümölcs


Elkészítés:


1. Egy tálba tesszük a már előzőleg megfőzött, tisztított, áttört gesztenyét (vagy fagyasztott gesztenyepürét, ez esetben ezt ki kell olvasztani).

2. Hozzátesszük a puha vajat, a porcukrot és a rumot, majd jól elkeverjük az összetevőket.

3. A banánokat meghámozzuk, majd mindkettőt hosszában félbevágjuk

4. Egy kiskanállal kikaparjuk a banánok belsejét, és hozzátesszük a gesztenyepüréhez, jól elkeverjük benne.

5. A kész masszával megtöltjük a banánok belsejét. Addig töltjük őket, míg az összes püré el nem fogy. Ezután visszahelyezzük a banánok tetejét és kicsit összenyomjuk.

6. Habbáverjük a díszítésül szolgáló tejszínt.

7. A tejszínhabbal bevonjuk a banánok tetejét, majd díszítjük, ezt követően rövid időre hűtőbe helyezhetjük, de hűtés nélkül is finom.



Nagyon finom :D ha pedig több személyre kell akkor annyi darab banánt használj :)

Remélem tetszeni fog :D

2008. okt. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

utolsó válaszoló vagyok :P


Parmezántorta vörösboros mártással

Elkészítési idő: 50 perc + 1 óra hűtés hűtőben

4 személyre:


A tortához:

55110 g liszt

2.45 g sütőpor

2.45 g só

4080 g reszelt parmezán sajt

27.455 g búzadara

50100 g vaj

0.41 csipet őrölt bors

1.43 db tojásfehérje

87.4175 ml tej


A díszítéshez:

száraz vörösbor és keményítő a vörösboröntethez

reszelt parmezán a tányér díszítéséhez



Elkészítés


1. A sütőt előmelegítjük 190 C-ra, és papírral kibélelünk egy 22 cm átmérőjű tortaformát

2. Keverjük el a lisztben a sütőport, és szitáljuk egy tálba a keveréket. A búzadarát a sót a sajtot és az őrölt borsot is a liszthez keverjük.

3. A liszthalom közepébe árkot csinálunk, a vajat, a tojássárgáját és a tejet beletesszük, majd alaposan eldolgozzuk a liszttel. Ügyeljünk arra, hogy ne maradjanak vajcsomók a masszában!

4. A tojásfehérjét habbá verjük, és a tésztához keverjük.

5. Egy 22 cm ármérőjű kipapírozott tortaformába tesszük az így kapott tésztát, és előmelegített 190 C-os sütőben 30-35 percig sütjük.

6. Ha kisült körbevágjuk, levesszük róla a tortakeretet, majd fejjel lefelé fordítva egy tálcára rakjuk úgy, hogy az alján rajtahagyjuk a sütőforma alját, ami így a torta tetejére kerül. Így hagyjuk kihűlni, majd tegyük hűtőbe tálalásig.

7. Szeleteljük és reszelt parmezánnal, vörösboröntettel tálaljuk.


A reszelt parmezánt szórd a tetejére és csíkokban öntsd le vörösborral :P


Remélem hogy ez is tetszik, mert nekem naaagyon elnyerte az ízlésemet :D

2008. okt. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

vagy ha ezek nem is nagyon tetszenek akkor csak

[link]

innen szedtem le én is ezeket :)

2008. okt. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi, köszi. Még a megadott címen is szétnézek.
2008. okt. 8. 21:17
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én leírom a kedvenc receptjeimet. (nem internetről vannak)

KEKESZTEKERCS

-25dkg Albert keksz

-1 cs. csoki puding

-2 kanál liszt

-2 kanál kakaópor

-3 dl tej

-1 kocka Ráma margarin

-25 dkg porcukor

-1.5 dl gyenge kávé

-kókuszreszelék

A pudingot a liszttel,kakaóval összekeverjük,tejjel felöntjük és 15 percig állni hagyjuk

Kávét főzünk,felforraljuka porcukorral és a margarinnal.

Ha a margarin elolvadt,beleöntjük a pudingos masszát.

Felforraljuk és 10 percig állni hagyjuk.

Összeragasztjuk a masszával a kekszeket,bevonjuk a külsejét,megszórjuk kókusszal és 12 órát állni hagyjuk.

Nagyon finom,érdemes megcsinálni.

2008. okt. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a receptet!
2008. okt. 11. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!