Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tepsiben egyben sütött fasírto...

Tepsiben egyben sütött fasírtot le kell fedni, kel alá önteni valamennyi vizet, és mennyi ideig kell sütni?

Figyelt kérdés

2016. dec. 3. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell alá víz. Ha vacak a sütőd érdemes lehet lefedni, ha jó, akkor azt se kell. 3/4 óra kb.
2016. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én bezsírozok egy alufóliát, belegöngyölöm szorosan, teszek a tepsibe egy kanál vizet és úgy sütöm. Amikor megsült, kb,1.-1,5 óra, leveszem a fóliát és pirosra sütöm a tetejét. Így nem szárad ki.
2016. dec. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. dec. 3. 15:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hosszúkás jénai tálad, amit saját fedelével lehet zárni, akkor alufólia sem kell. Minden attól függ, mennyire zár a fedél vagy alufólia.
2016. dec. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy csinálom mint a 2.,csak én vizet nem szoktam alá tenni.
2016. dec. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahány ház, annyi szokás. Én pl soha nem fedem le semmivel, de zsírozott tepsibe teszem (általában két hosszúkás cipót, van, amikor tojással töltve, azaz stefániát )vizet soha nem öntök alá, de alapból vizes kézzel formázom meg, és amikor már a tepsiben vannak, akkor is átsimítom vizes kézzel, hogy sima legyen.

kb 45 perc alatt megsülnek, kb 180 fokon. Időnként megnézem, lapátkanállal alányúlok, hogy ne ragadjanak le.

Kívül szép kérges, pont annyira ropogós, mint kell, és belül finom omlós.

Deszkán legalább 10 percet pihentetem, mielőtt szépen felszeletelem.

2016. dec. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint a 6-os:

zsírozott tepsibe, de a tetejét megkentem felvert tojással, és sülés közben a mellette levő forró zsírral locsolgatva, az szépen rásült. A tojás megakadályozza, hogy sütés közben szétnyíljon. Semmi víz, semmi fedő. Forró sütőben, közepes hőmérsékleten, és tűpróbáig sütni, közben-közben locsolgatva.

2016. dec. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!