Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leves - hány félét és miket...

Leves - hány félét és miket szoktatok fözni?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ki hányféle levest föz rendszeresen, és mik ezek? Akik sok félét, azok természetesen csak azokat sorolják fel, amik nem a megszokott húsleves - zöldség (karfiol, borsó, krumpli, stb.)leves, hanem amik nem általánosak.

Ez azért érdekel, mert szeretnék többféle levest adni, de a standard leveseken túl nem igazán kerül elö érdekesebb. (A google-t meg tudom használni - mielött elökerül az ezt írogató valaki -, de személyes tapasztalatokat szeretnék kapni.)


Mindenkinek elöre is köszönöm, ha segít.



2016. nov. 29. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

A hagyományos magyar leveseken kívül szoktunk még krémleveseket: cukorborsó-, sárgarépa-, brokkoli krémleves. Mindegyikek pirított kenyérkockával és reszelt sajttal esszük.

És nem valami agyontejszínezett sűrű krémet kell elképzelni. Azokat nem szeretem, de sokan azt hívják krémlevesnek.

2016. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Az első nem tudom mit ért az agyontejszínezett alatt, egy normál krémlevesben 1-2dl tejszín van 1l leveshez az szerintem nem sok. Sok leves pedig akkor igazán finom ha jó sűrű;)


Rengeteg levest szoktunk készíteni de ezek a kedvenceim:

Zsályás sütőtökkrémleves rukkolával vagy pirított kellel, tökmaggal

Fehérboros gorgonzolás burgonyakrémleves

Pesztós-mozzarellás paradicsomkrémleves

Thai zöldséges curryleves

Roquefortos zöldborsókrémleves

Mexikói lime-os bableves

Miso leves

2016. nov. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

2: Köszi a lepontozást.

Az agyontejszínezetten azt értem, hogy nem is lehet a zöldség ízért érezni, csak a tejszínt. Nyilván nem arra gondoltam, hogy egyáltalán nem lehet bele tenni.

És a túl sűrűt meg arra, hogy ne mártás állaga legyen, hanem attól, hogy krémleves, még leves, nyilván nem olyan, mint egy húsleves, de nem is egy paradicsommártás.

2016. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Fokhagymakrémleves

fahéjas-szilvás-almás-meggyes gyümölcsleves (télen)

Málna vagy eper gyümölcsleves (nagyon krémesen,nyáron)

Sajtkrémleves

Francia hagymaleves

kínai Erős-savanyú leves

Minestrone

2016. nov. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem vagyok leveses, általában olyan leveseket készítek, ami laktató, önálló ebéd is lehet, például marhagulyás, csülkös bableves, csirkeaprólék leves. Ezeken kívül még szeretem a krémleveseket is, mostanában a zeller, sütőtök és a brokkoli a favorit.

Ami kicsit különlegesebb, az nyáron a gazpacho (nyers, hideg paradicsomleves), meg a szoljanka (hússal, kovászos uborkával, olíva és kapribogyóval). Mindkettő nagyon jól hűsít a kánikulában.

2016. nov. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, pár ötletet találtam, ami érdekes.


Meg kérek mindenkit, ne pontozgasson le, minden válasz hasznps. (Kedves elsö: szerintem nem a 2. válaszoló volt a lepontozó, vannak erre "specializálódott" lények ezen az oldalon.)

2016. nov. 29. 13:27
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
semmilyeneket, nem vagyunk oda ertuk.
2016. nov. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Ma pl.

- frankfurti leves főztem,

- korábban buggyantott tojásos levest,

- de szoktam vegyes zöldséglevest = mindent bele, amit a nyuszi megeszik! :))

- pirított tészta leves

- gulyás leves

- gölödin leves (=közönséges krumplis-tésztát gyúrsz, és egy kis paprikásos, rántásos leves-alapot készítel, és a begyúrt tésztából kis gombócokat + zöldséget is, belefőzöd)

2016. nov. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Kedves első kösz a gyanúsítgatást. Magamat is én pontoztam le gondolom hogy ne legyen olyan feltűnő!
2016. nov. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Borscs. Nem szoktam levest csinálni, de ezt majdnem minden héten elkészítem.
2016. nov. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!