Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Már 3 órája főzök egy sima...

Már 3 órája főzök egy sima sertés hátsó csülköt, de még mindig nem jó. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem füstölt, íze sincs. Ha végre egyszer megfő, süssem meg?
2008. okt. 2. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Eredetileg mit akartál vele csinálni?
2008. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleve füstölt csülköt vettél? Mert akkor annak füstölt íze kell, hogy legyen. Ami nem füstölt, azt meg fűszerezni kell, ebből csinálják pl. a csülök pörköltöt.
2008. okt. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én össze szoktam vágni 2-3 darabra, hogy ne kelljen órákig főzni. Ha füstöltet veszek akkor csak megfőzöm, ha nem füstöltet, azt főzés után valamilyen mártással leöntöm és betolom a sütőbe kis időre. Vagy a csülök pékné módra , római tálban törénő változata is nagyon finom a csülökből.
2008. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
eredetileg krumpli levest. A csülök pöri jó ötlet! remélem még nem késő...
2008. okt. 2. 21:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Krumpli levesbe ne ma legjobb választás, ha nem füstölt. Ha így füstöletlenül van, akkor csinálj belőle pékné módra, vagy jóasszony módra, vagy a legegyszerűbb a csülökpöri. Vagy csak sima karikára vágott krumplival összesütöd.
2008. okt. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Már csorog a nyálam.....

Ha krumpli levesbe akarsz máskor, akkor a csemege osztályon vegyél csülköt, ne ott, ahol a nyers húsok vannak. (Régebben én se tudtam, úgyhogy nem gúnyolódok:))

Olyat kell venni, amit már eleve meg van füstölve, olyan sárgás-barnás a színe.

Ha nyers, akkor a fent említettek közül készítsd belőle valamit.

Jó étvágyat!

2008. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy évek óta főzök, de ez most kifogott rajtam. Rendeltem pizzát, már meg is ettem... Holnap szerintem megsütöm krumplival, vagy pöri.. :)Köszi a tippeket. Soha többet nem veszek nem füstölt csülköt:)
2008. okt. 2. 22:22
 8/8 A kérdező kommentje:
Melepi volt, amikor ma benéztem a hűtőbe, ugyanis nagyon finom kocsonya lett belőle! Ez volt az 1. kocsonyám... :)
2008. okt. 3. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!