Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az éttermek vagy Balatonparti...

Az éttermek vagy Balatonparti büfék honnan szerzik az édes kukoricát? Vagy az elkészítés miatt édes?

Figyelt kérdés
Otthon ültetett CSEMEGEkukorica sosem édes, csak egy nagyon picit. Az elkészítésben lehet a trükk?
2016. aug. 25. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén nem szoktam büfében kukoricát venni több száz forintért, mert mi otthon mindig ültetünk.A jó időben "szüretelt" kukorica íze édeskés, finom, szóval ha olyat akarsz a gyengébb csöveket válaszd a piacon/boltban, mert az öreg már ízetlen.
2016. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, szóval saját ültetés.

Mikor szedtétek le?Nem volt öreg?(én a tejeset szeretem, ami még roppan).Hogy főztétek?

2016. aug. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
cukros vagy édesítőszeres vízbe főzik meg....
2016. aug. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! A büfékben vett kukorica nem csak édeskés, hanem édes, mint a kukoricakonzervben levő.

Mi sósvízben főzzük, és egy kicsit némyelyik édeskés, de nem édes. Akármilyen zsengét főzünk.

Egyszer megpóbáltam, hogy cukrot is raktam a vízbe (2 literhez 3 kanállal) és nem lett tőle édes(ebb). Lehet, hogy kevés cukrot raktam bele. Csak ennyi lenne a titka az édes kukoricának, hogy cukorszirupban főzik?

2016. aug. 25. 13:35
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Sok cukorral fözik, 1 liter vízbe kb 1 dl cukrot tesznek
2016. aug. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Hát nem tudom, mi mondjuk nem ültetünk, hanem boltban vesszük, de édes megfőzve minden cukrozás nélkül.
2016. aug. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Mi ez a cukrozós baromság?
2016. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

Én cukros sós vízben főzöm,

5 l víz ,1 evőkanál cukor,1 evőkanál só,forró vízbe teszem a kukoricát és ujraforrás után 10 percig főzöm.

Sokkal jobban kiemeli a kukorica ízét.

És nemcsak a kukoricát főzöm így,hanem pl.a spárgát is.

Nyugiban lepontozhattok,de legközelebb kukorica főzéskor próbáljátok ki.

2016. aug. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Én semmit nem adok a vízhez. Édes alapból, bár én boltban veszem.
2016. aug. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!