Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megállt a kovászos uborkám...

Leo432 kérdése:

Megállt a kovászos uborkám forrása, de még nem jó (megkóstoltam). Mit csináljak? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szombat dálben tettem el, kint volt a napon, kivéve mikor esett. Hétfőn egész nap bent volt mert dolgozni mentem és nem mertem kint hagyni, hátha esik. Szépen megindult a bogyborékolás, kovászos szaga lett meg minden. Tegnap reggel megkóstoltam, még nem volt jó, egész nap kint volt, este megnéztem, nem forrt. A kenyér "erdélyi pityókás" a Lipótiból.

2016. aug. 3. 06:37
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell annak szó szerint "fornia", érik az a melegben is. Hagyd még ma kint a napon, szerintem holnapra jó lesz.
2016. aug. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is látszik, hogy forr, attól még érik. Várjál még.
2016. aug. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
** bocs, forrnia..
2016. aug. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyári kb. 35 fokban, és ha forró vízzel leöntve készítjük, akkor szokott nálam 3 nap alatt készen lenni. Ha már nincs ennyire meleg, és hideg-vizes felöntéssel készül, akkor kb. egy hét is kell.

Hagyd a helyén, jó lesz az, csak idő kell neki!

2016. aug. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A só mennyisége nagyon lényeges!!!

Tettél bele elég sót??????

2016. aug. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is mindig forró sós vízzel öntöm fel, és, ha tényleg meleg van, 3 nap alatt kész.

A múltkoriban írtak praktikákat a hűvös időre is, mert tk. csak a meleg kell az uborkának az éréshez, nem okvetlen a tűző nap. sőt az olykor árthat is, mert, ha túlzottan meleg van, esetleg meg is puhulhat.

a praktikák között olvastam, hogy melegvízzel telt fazékba állítják, és folyamatosan cserélik a kihűlt vizet melegre. Állítólag így is beérik pár nap alatt.

van, aki langyos sütőbe teszi- én ezt nem merném kipróbálni.

A másik, pedig, hogy aki dolgozik, nem tudja az uborkáját

"dédelgetni" :)

Amilyen meleg van most, biztosan sikerül a Te uborkád is, legalábbis én bízom benne :)

2016. aug. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!