Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szülinapra milyen kaja?

Szülinapra milyen kaja?

Figyelt kérdés

A párocskámnak nemsokára itt a szülinapja. :)

Szeretnénk vendégül látni kb 10-15családtagot.

Mivel pici lakásunk van s nincsen udvarunk igy grillezbi és kertben főzni nem tudunk.

Sőt a rokonságot is csak 2 turnusban tudjuk elvállalni mert ennyien nem férünk el egyszerre. :D

Kellene valamilyen ebéd vagy csipegetni való a sütin kivül, ami laktat is mert 7férfi lesz a párommal együtt.

Sajnos az ébédlőasztalhoz bem tudunk egyszerre leülni tehát olyan kell amit akár a pamlagon is lehet falatozni...


Párom tipikus férfi: enni szeret de ötlete az nincsen..


Ötleteket várnék hogy s zeribtetek a leirtak alapján mely ételekkel kináljuk az ünneplőket.

Ezek kizárva: sült csirke,komoly ebédek (pl. Leves...pörkölt stb) illetve a fasirt is kizárva.


Szendvicsek igényesen tálalva (pl. Sült husis...szalámis.sonkás... Szépen feldiszitve tojással zöldségekkel nagyon ciki? Meg egy kis sonkatwkercs stb??


Sütik és torta lesz.


De totálisan ötletszegény vagyok.

Főzni nem szeretbék mert ebbyi emberre nem könnyü kitalálni...meg ugy eaz asztalhoz nem fér mindebki...és én sem akarom azvegész ünneplést csak tálalással töltebi...meg mosogatással


24L


2016. júl. 25. 09:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Olyan kaját szeretnénk ami szép ..mutatós...sok van belőle...laktat.. És mégsincsen vele sok baj hogy elhűl..melegiteni kell stb.

Meg kezdő háziasszonyként (bár állitolag jol főzök) ugysem tudok olyat főzni ami mind a 15 embernek jó lenne

Ráadásul lesz 3gyerek is



A párom nem igazán szereti magát ünnepeltetni én viszont szeretnén megadbi a módját, most hogy kettesben lakunk

Igaz csak 32lesz... Nem kerek szám..de gobdoltam kidiszitem a lakást éjjel :D


Azt tervezem hogy veszek lufit meg "Boldog szülibapit" füzéreket és felaggatom a plafonra meg mindenhova :)



Nem cikibez egy 32éves pasi szülinapjára?.

2016. júl. 25. 09:55
 2/11 A kérdező kommentje:

Hoppsz. Bocsi az elirásokért.

Telorol ment.

2016. júl. 25. 09:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Házi hamburger , tortilla tekercsek ,

Rántott húsos szendvicseket szuper jól lehet tálalni , Esetleg egy nagyobb méretű húsos tortát készítenék rántott húsokkal , fasírtokkal , valamilyen jó salátával körbe rakva .. Majonézes burgonya saláta , virsli saláta , burgonya püré mehet a húsok kőré . A közepébe kechappal tudsz írni .. Aztán ha ezt jól befalták akkor jöhet az édes torta.

2016. júl. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Az ebédlőasztalt felpakolhatod, mint egy kis svédasztalt és rakhatsz oda ízlésesebb papír/műanyag tányérokat, a mosogatást ezzel "kivéded". A helyedben csinálnék valami sültet, az vékonyraszelve, majonézesburgonya vagy kukoricasalátával tökéletes. Apróbb hamburgerek, válogatottan megpakolt szendvicsek is mehetnének nyugodtan, a süteményeket is nyugodtan készítsd így ki. Mivel nem normál ebéd/vacsora, ez az ötlet a legkézenfekvőbb.
2016. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szuper.

Koszonom az otleteket.

A tortilla tekercsre en is gondoltam...felkarikazva nagyon gusztusosak.

Rantott husit szeribtem nem keszitek, mert bar szeretjuk tuti egesz nap olajszagban uszik majd a lakas:)


Mindket hozzaszolast osszevontam:

Sult husiblesz valamilyen finom pacban erlelve...felszeletelve...salataval.

Meg lesz tortillatekercs es szendvics is. Mindez egyszerre kipakolva az asztalra. Szines szalvetakkal meg szendvics diszito zaszlokkal,palcikakkal

2016. júl. 25. 10:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak kérdezem, hogy a sült csirkét miért lőtted ki :)?

Előző nap megsütve pl töltött csirkecombok (félbevágva )

egy jókora hidegtálat kiadnak. Majonézes saláták és frissek is passzolnak mellé.

Nagyon finom és szép sonkát tojásreceptem is van, ami szintén nagyon kapós szokott lenni a svédasztalon.

Ha gondolod, szívesen megírom.

Én mindenképpen csinálnék egy nagy , mély üvegtálba friss idénygyümölcsökből egy gyümölcssalátát is.

A svédasztal azért jó, mert egy kis fantáziával nagyon gazdagon meg lehet pakolni, egy kis ízléssel/praktikával pedig bámulatba lehet ejteni a vendégeket is:)

2016. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azert zartam ki mert sem a parom sem apukam nem rajong a csirkeert.

Sot a pasim nem nagyon eszi meg a szarnyasokat:D



A receptet szuvesen fogadom :)

2016. júl. 25. 11:43
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Szusi. Nem nehéz, mutatós, és laktató. Meg kell főzni rengeteg rizst, az talán még belefér a nem szeretnék főzésbe. Speciális zsusirizst vegyél hozzá, ami jól ragad.


Aztán, ha vannak norilapjaid - nagyobb áruházakban lehet kapni - akkor csinálhatsz makikat. A rizzsel be kell vékonyan borítani, a közepébe mehet valami (uborka, avokádó, krémsajt, lazac, tonhal, tojás, csirke, paprika stb., amit gondolsz), feltekered jó szorosan, és éles késsel szépen karikákra vágod.


Csinálhatsz nigirit is, ahhoz nem kell nori, csak kis hengereket kell formázni a rizsből, és a tetejére kell tenni egy szelet lazacot, vagy rákot, esetleg mást.


A fogyasztáshoz kell szójaszósz, wasabi és pácolt gyömbér.

2016. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Linkelek egyszerű falatoznivalókat, amiket előre el lehet készíteni a konyhában (pl. előző nap hidegen előkészíted, aznap pedig csak bevágod a sütőbe), és a tálalás előtt csak porciózni kell, így nincs gond vele.


A meleg ételekhez (leves, meleg falatok) a TÁLAT melegítsd fel a sütőben, hogy tovább tartsa a hőt.


mini töltött krumplik:

[link]


lasagnes táskák:

[link]


Sajtos mártogatós + keksz

[link]


töltött gombafejek

[link]


Forró leves "felesek" - ezek a kedvenceim :)

[link]

[link]



De amúgy a szendvicsek is nagyon jó ötletek :)

2016. júl. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat


Szusit eletemben nem ettem. A halnak meg a szagatol is rosszul vagyok. Vagy ha szeretnem lehet akkor sem merbek kiserletezni vele itthon...

De azert koszi :)


Utolso: koszonom. Ezek a kis krumplikak nagyon tetszenek.

2016. júl. 26. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!