Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sajtleves recept?

Sajtleves recept?

Figyelt kérdés

Emlékszem régen ettem sajtlevest, a leve sárga volt, semmi díszítés nem volt rajta, benne a levesbe kis ropogós darabok voltak, azthiszem sajt, de lehet hogy pirított kenyér, valamint kenyérpirítóban készített kenyérrel ettük. A neten is keresem régóta, de sehol nem találom ezt a receptet, mivel az egyikben még saslik is van, a másik tele van zöld levelekkel, a harmadik meg nem is sajtleves..


Valaki letudná írni a receptjét? Holnapi kaja lenne :D


2016. júl. 18. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

voálá

[link]

2016. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg pirított kenyérkockák voltak benne :)


Amúgy van ezer meg ezer recept, de itt van egy, amit én nagyon szeretek, nagyon egyszerű :) - 4 főre, ha kevesebb kell felezd a mennyiséget pl. Kb. 15 perc alatt kész is.


Kb. 100 ml minőségi fehérborecetet és 300ml száraz vagy félszáraz fehérbort forralsz, ha a kb. fele elforrott, hozzáadsz kb. 1 liter habtejszínt, 350 g brie sajtot, 1 gerezd pépesített fokhagymát, ízlés szerinti (nálam egy jó nagy marék) kakukkfüvet. A hőt kicsit lejebb véve főzöd 10 percig, amíg a brie teljesen fel nem olvad. Sózod, fehér borssal ízesíted. Átszűröd, és kész is :)

2016. júl. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mind kettő receptet ki fogom próbálni.

Az első nagyon eltalálta, pont erre gondoltam, valamiért a femina oldalon nem néztem körül.


Mentek a pacsik

2016. júl. 19. 01:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!