Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Más is elő szokta főzni a...

Más is elő szokta főzni a húst grillezés előtt?

Figyelt kérdés
Évek óta űzzük-hajtjuk a grillezést itthon és barátoknál egyaránt, de ma egy új házaspárnál jártunk, ahol asszonyka előfőzte az egész csirkecombot vegetás vízben és utána pácolta le. Isteni finom lett és sokkal kevesebb ideig kellett sütni. Ja, és nem ért meglepetés a csont mellett. Mennyire gyakori ez?

2016. júl. 15. 16:47
 1/8 nevermind... válasza:
100%
Mi még sose főztük elő a húst, de nagyon finom a grillezett kajánk. Szerintem is azért csinálják, hogy kevesebb idő alatt megsüljön és hogy ne legyen félnyers!
2016. júl. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi sem csináltuk még soha, de lehet, megpróbálom.
2016. júl. 15. 17:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem főztem elő húst grillezéshez, mert számomra nem teher ha tovább tart a sütögetése, az is élmény benne. Azt hozzá teszem, hogy mi hús szeleteket sütünk, sertés tarját, vagy karajt. Ha csontos csirkecombról van szó, tehát nem filéről, akkor nem rossz ötlet előfőzni, én sem tudom elképzelni, hogy grillen rendesen átsüljön csontig. Nekem tetszik az ötlet, mert eddig azért nem kockáztattam meg, mert féltem, hogy véres marad a csontnál. El hiszem, hogy finom lehet. :-)
2016. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3. voltam. közben gondolkodtam, és azt viszont nem tudom elképzelni,hogy az előfőzött hús annyira bevegye a pácot mint a nyers. Sokat pácolok húsokat, marha steak-et néha több napig is, és szemmel látható ahogy beivódik a pácanyag a hús rostjai közé. Hőkezelésnél már egy fajta kéreg képződik, vagyis összezárnak a hús pórusai, ezét nem tudja már magába szívni a pácot. Persze ettől még lehet finom így is. Gondolom az asszonyka ezért vegetázta a vizet.
2016. júl. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, és nem is hallottam még eddig. De ez nem jelent semmit, attól még lehet, hogy valaki előfőzi, és finom is.

Ha a bőr alatt csontig több helyen beszúrom húst és úgy pácolom be előző nap, akkor biztosan nem ér meglepetés a csont mellett, vagyis addig sütjük, míg át nem sül rendesen.Pácolt oldalast is szoktunk grillezni, és az is vajpuhára sül, a csontot ki lehet húzni belőle.

2016. júl. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csináltuk még így. De egyébként tök logikus :)
2016. júl. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, a vegetás víz azért volt.

Köszönöm a válaszokat, jó, hogy nemcsak nekem volt újdonság.

2016. júl. 15. 18:58
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Mi is a csirke combot előfőzzük, de nem csak vegetás vízben, hagyma, fokhagyma, répa paradicsom. Ezután 1 nap pác.

Sokszor félnyers volt a hús, bármennyi ideig sütöttük.

2016. júl. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!