Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen erdei fűszerek alkalmas...

Milyen erdei fűszerek alkalmasak húsételhez?

Figyelt kérdés
Grillezni szeretnék, házi készítésű pácba szeretném tenni a húst, és mivel közel lakunk az erdőhöz, miért ne erdei-mezei fűszerekkel? Eddig szedtem zsályát, kakukkfüvet, és bár nem erdei növény, de jó ízt ad a húsoknak, rozmaringot. Ezen kívül szeretnék még valamit csak nem tudom mi kéne. Valaki légyszi segítsen.

2016. máj. 3. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Erdei fokhagyma.
2016. máj. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Talán még akad turbolya. Nagyon kellemes íze van, zöldfűszeres szórásra /díszítésre is alkalmas, és persze a páclébe is.

De 3 félénél többet ne is használj, mert elvesznek az ízek, ha túlzásba visszük a fűszerezést.

2016. máj. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Medvehagyma is jó lehet, csak vigyázz, nehogy gyöngyvirágot szedj helyette, mert az nagyon mérgező.
2016. máj. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Falusi vagyok, a gyöngyvirágot nem tudom összetéveszteni a medvehagymával. Kétféle hús lesz, lesz szűzérme meg karaj, szóval szerintem nem lesz sok a fűszer.
2016. máj. 3. 20:13
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Marijuana
2016. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem tipik erdei de talán akad borókabogyó mondjuk felénk gyümölcsös helyén legelőn van boróka.
2016. máj. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A boróka valóban nagyon jó fűszer, bár én veszem, nem szedem. Én sülthúsok mellé dobok pár szemet, és gyönyörű piros színt ad a sültnek, anélkül, hogy az megégne.A pecsenyezsírban is benne hagyom, mert szeretem elrágcsálni, nagyon kellemes íze van.
2016. máj. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!