Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki hogy készíti a rakott...

Ki hogy készíti a rakott kelkáposztát?

Figyelt kérdés

A legfinomabb receptet keresem.


Köszönöm


2016. jún. 28. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan én készítem:

1. A kelkáposztát leveire szedem, lobogó sós vízben egy pillanatra átforralom. Lapáttal szedem ki, hagyom egy kicsit hűlni.

2. Apróra vágott vöröshagymát dinsztelek, rá a darált húst, sóval, borssal, bazsalikommal födő alatt puhára párolom, majd visszasütöm zsírjára, és az előre megfőzött rizst ekkor kavarom hozzá.

3. Zománcos tepsit olajjal, tejföllel kikenem, rá egy sor káposztát, majd arra a tölteléket, és a tetejére ismét egy adag káposztát. Tetejét is vastagon tejföllel, és bedugom a sütőbe, hogy összesüljenek. A legvégén még megszórom reszelt sajttal, és egy pillanatra visszadugom a forró sütőbe!!


Ha valaki szerint az övé ennél finomabb, az enyémet nem kell feltétlenül lepontozni! Attól még lehet az övé is, enyém is finom!

2016. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nyersen darált húsból csinálom, hanem pörköltet darálok le. Macerásabb, de szerintem finomabb, lágyabb. Valamivel gazdagítani kell: kolbász v. szalonna, császárhús. És rengeteg tejföl. Hízlal, de nem is diétára van szánva.
2016. jún. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is pörköltet készítek, azt darálom le, teszek bele fokhagymát és majorannát is, a pörkölt szaftját kikeverem tejföllel és azzal öntöm le a rétegezett káposztát, kis rizst és darált pörköltet, majd teszek rá pár csík házi szalonnát és megsütöm sütőben.
2016. jún. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a káposztát szintél elöfözöm, de nagyobb darabokra vágva, majd lecspöpgtetem.


A darált húst hagymán átpirítom, só-bors-kömeny-majorannával füszerezem és nagy lángon addig sütöm. amíg elfö a leve (kb 10 perc)


Rizst nem teszek bele, mert nekpünk nem ízlik és túlságosan elveszi a többi hozzávaló ízét.


Káposzta-hús-káposzta sorrendben lerakom, besamelt készítek, amibe 2-3 tojást is keverek, ezzel leöntöm, megszórom sajttal és 150 fokos sütöben kb 30-40 percig sütöm.

2016. jún. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 acelsziv ***** válasza:
3: Ez a szaft+tejföl keverék jól hangzik...
2016. jún. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Finom is lesz tőle, jó sok, sűrű szaft és nem lesz olyan száraz.
2016. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csinálok egy pörköltet (nem darálom le) meg rizst főzök. A kelt csíkokra kevés vízen és olajon fedő alatt megpárolom. Fűszerezem: só, ételízesítő, őrölt bors, köménymag, majoranna. Aztán egy jénaiba rétegezem: kel, rizs, pörkölt, tejföl,rizs, kel, tejföl, kolbász, bacon.

Aztán sütőbe addig sütöm míg a kolbász meg a bacon meg nem sül.

2016. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a darált húsból készítek pörköltet, a rizst is megfőzöm. A kelkáposztát egészben főzöm meg, sós, köménymagos, fokhagymás vízben. A tepsit kibélelem a káposzta külső leveleivel, a többi káposztát nagyobb darabokra vágom. Folytatom a rétegzést - rizs, pörkölt, káposzta, ismét rizs, pörkölt, tetejére káposzta. A pörköltöt lyukas kanállal szedem ki a főzőedényből, a maradék zaftot összekeverem a tejföllel, ezt öntöm a rétegzett káposzta tetejére, utána egy csomó reszelt sajtot is rakok rá /imádom/, mehet sülni, amíg a sajt rápirul. Nyami!
2016. jún. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
egymást tetejére rakom a káposztát
2016. júl. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!