Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sertésszivet hogy süssem meg?

Sertésszivet hogy süssem meg?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, hogy a belsejèt megvágom és spenótos sajtos töltelékkel megtöltöm, köré zöldségeket és leöntöm a szivet is meg a zöldséget is besamel mártással.

Szerintetek így megfő rendesen? Vagy elötte a szívvel csináljak valamit, mert hogy annak sok idő kell?

Illetve elég a zöldségköret?


2016. jún. 21. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem hallottam szívet megsütve. De ha már mindenképp így akarod, én megfőzném vízben mert úgy tényleg jól megpuhul, majd utána már csak rápirítanék kevés zsiradékon. A nyelvnek van még hasonló állaga, de ezeket főzik pörköltnek, savanyúlevesnek, vagy simán megfőzve meggymártással, pirított darával. Sokáig kell főzni őket, szóval ha simán csak sütni akarod akkor száraz cipőtalp lesz belőle.
2016. jún. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És akkor ha elötte megpuhítom vízben?
2016. jún. 21. 09:13
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem jó ötlet a sertésszívet sütni. Kemény marad, barmeddig sütöd! Inkább pörköltnek készítsd el, a receptedhez pedig válassz más húst /pl csirkemell, pulykamell/!
2016. jún. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


Itt is sütik, vagy nem?

2016. jún. 21. 09:35
 5/9 anonim ***** válasza:

A sertésszív tiszta izom, mindenképpen meg kell sütés előtt főzni. Legalább 2 óra, ha nem több főzés kell neki. Utána szóba jöhet a töltés, sütés.

Ha puhára főzted, babérleveles, borsos vízben,akkor is kell még sülnie, de akkor már lehet a zöldségekkel együtt pirítgatni.

2016. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A képből nem sok minden derül ki, az biztos, hogy nyersen van betöltve.

Lehet, hogy konfitálási módszerrel sütik, nagyon bő zsírban kb 6-7 órán keresztöl, kb 50 fokon.

Ha van ehhez türelmed kipróbálhatod.

2016. jún. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rakd bele kuktába, kb. 35-40 perc múlva nézd meg. Ha még esetleg kell, egy kicsit főzz rajta. Majd utána ha megtöltöd, ez a szalonnával borított módszer jó lehet, mivel a szív nagyon száraz, így az abból semmi szaft nem fog önmagában kisülni!!!
2016. jún. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha konfitálják is, szerintem azért nem 50 fokon, hanem annál több. Én egyszer csináltam kacsacombot konfitálva, 100 fokon sütöttem 6 órát, és úgy lett átlagosan puha, tehát nem jobban, mintha magasabb hőfokon sütöttem volna kevesebb ideig. A kacsa zsíros, viszont a szív full száraz izomtömb. Gondolom ezért terítenek rá szalonnát a fotón.

Én tuti, hogy előfőzném vízben, amibe egész borsot és babérlevelet teszek. Utána pedig a mellékelt módon tenném valami olyan edénybe, aminek van teteje, pl. kacsasütőbe.

2016. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is pörköltet ajánlanék belőle. Egyszer készítettem, legalább egy órán át főtt, de így is még az a kicsit rágós állagú volt, mint pl a zúza. El sem tudom képzelni, hogy sütve mennyire kemény lenne.
2016. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!