Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Barna rizst meddig főzöd,...

Barna rizst meddig főzöd, mennyi vízben? Pl 500ml barna rizs esetén mennyi vizet tennél ahhoz?

Figyelt kérdés

Főzési idő?

Pergős (vagy nem annyira szétfőtt) tud lenni?



2016. jún. 14. 16:29
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Akkor a te párod még "főttebben" szereti, mint az enyém! ;-) Nem gondoltam volna! :-)


A jázminrizs szerintem is nagyon finom! Nálunk legtöbbször hajdina és barna rizs szokott lenni és főleg párom eszi.

2016. jún. 15. 17:55
 12/13 Salx Narval ***** válasza:
Szeretek én is kipróbálni mindent használok kuszkuszt, kölest, gerslit, hajdinát, stb. Rizsből is kipróbáltam már több fajtát és nekem is a jázmin a kedvencem, ez a barna rizs valahogy nem jött be de olvasva a hozzászólásaitokat valószínűleg megpróbálkozom egy másik fajtával is. Én általában a rizst többször lemosom, hogy ne legyen ragadós és néha be is áztatom mielőtt főzöm kb kétszeres vízzel és úgy 10-12 percig, utána hagyom kicsit dagadni. Szeretem pirítani is, ilyenkor hagymával együtt pirítom és úgy főzöm mint a tésztát az-az bő vízben, néha egy húsleveskockát is dobok hozzá, főzés után leszűröm, 10-12 perc itt is elég szokott lenni.
2016. jún. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :-)


A barna rizst vannak, akik nem kedvelik, de elvileg egészségesebb a többinél.

Azt ajánlják, hogy főzés előtt egy éjszakára áztassuk be, nem a főzési idő lerövidítése miatt, hanem azért, mert úgy még egészségesebb (lenne).


Köszi mindenkinek! :-)

2016. jún. 16. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!