Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami gyors édességrecept...

Valami gyors édességrecept eper+joghurtból?

Figyelt kérdés
AMit a vasárnapi ebédfőzés mellett még össze tudnék dobni. Van pici eprem, natúrjoghurt, esetleg puding? Meg a szokásos, tej, ....bla bla? Van valami jó, és gyors receptetek?
2010. ápr. 10. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem van egy klassz és egyszerű muffinreceptem.


Egy pohár natúr joghurtot, egy joghurtospohárnyi cukrot, két tojást és egy fél joghurtospohárnyi étolajat vagy olvasztott margarint (amelyikkel kikened a formát) keverj össze. Egy másik tálban keverj össze két joghurtospohárnyi lisztet egy zacskó sütőporral, esetleg kakaóporral, ha barnára akarod. Tehetsz hozzá mást is, mondjuk mandulát, az megy az eperhez.

Ha a nedves alapanyagokat jól összekeverte a gép, akkor adagold hozzá a lisztes keveréket, majd a legvégén egy kanállal keverd bele az epret. Ha kakaóport tettél bele, akkor egy kevés tejjel lazíthatod a tésztát.

Beletöltögeted a margarinnal vagy olajjal kikent vagy papírral bélelt formákba és előmelegített sütőben úgy 20 percig sütöd.


Én azért szeretem ezt a receptet, mert ez csak egy egyszerű alaprecept, amibe azt teszek, amit akarok, ezért sosem lesz ugyanolyan a muffinom.

2010. ápr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hú! Jól hangzik. Őszintén szólva olyasmit szeretnék, ahol az eper nyers marad.

De a muffinra én is gondoltam..

2010. ápr. 10. 21:34
 3/6 anonim válasza:
Egy gyümölcstorta? Az olyan finom!!!!! Piskóta, rá a puding, tetejére az eper.....esetleg tejszínhab???? Mi nagyon szeretjük az ilyen egyszerű sütiket :)
2010. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ezt szoktam készíteni:


[link]


A babapiskóta mellőzhető, gyors, egyszerű és nagyon finom:-)

2010. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tejszínem csak kinyomós van itthon, valószínűleg marad a pudingos torta. Köszönöm szépen mindenkinek!!
2010. ápr. 10. 22:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez egy könnyű recept: A joghurtot összekevered zselatinnal,izlés szerint cukorral,reszelhetsz bele citromhájat. Kifóliázott tálba öntöd,a tetejére rápakolod az epret. Ha megdermedt,a fólia segitségével kiboritod. Diszitheted még eperrel,vagy amivel csak akarod.
2010. ápr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!