Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen színes mázzal díszítik...

Isabel25 kérdése:

Milyen színes mázzal díszítik a sütiket, fánkokat?

Figyelt kérdés
Amerikai fánkot szeretnék készíteni. Díszíteni szeretném tojásfehérjés mázzal mert ugy telítettebb színeket tudok elérni, szebb az állaga. észrevettem hogy ha teszek hozzá ecetet fényes lesz es ez ugy tetszik ! Nem fertőzés veszélyes így nyersen?

2016. máj. 24. 23:25
 1/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
65%
mi unokahúgimmal a fehércsokit színeztük meg (ha színeset akartunk)
2016. máj. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapsz tőle semmilyen fertőzést, nyugodtan használd úgy, ahogy szoktad.Én a mézeskalácsot is tojásfehérjés cukorral díszítem, még soha nem volt bajunk tőle.
2016. máj. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És kb meddig áll el így a díszített fánk? Hűtőben kell tárolni?
2016. máj. 25. 08:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezen Szerintetek milyen máz van? [link]
2016. máj. 25. 09:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hűtőben tartani, a cukor elég jól tartósít, ráadásul, ha finom valami, 1-2 nap alatt el is fogy. Jöhet a következő adag :)
2016. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A képen levőkön csak vizes cukormáz van, olyasmi, mint a fondant.De azt sem kell hűtőben tartani, a fánktészta kifejezetten a nem hőtőbe való.Szivacsos, rágós lenne belőle a sok munkával elkészített fánk.

Nyers fánktésztát lehet hőtőben tartani,majd később kisütni, de az más kérdés.

Amelyik kisütött fánk akár tojásos, akár sima vizes cukormázas, nem lehet még egy pillanatra sem melegítve felfrissíteni.

2016. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!