Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek megéri rendelni...

Szerintetek megéri rendelni az ebédet?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok erről? Vagy nekünk kutya kötelességünk mindig frisset főzni a családnak?
2016. ápr. 15. 09:07
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
92%

Nekem olcsóbb volt a rendelés, annyira keveset nem lehet főzni ami egy adag. Ráadásul én szeretem ha van leves, de magamnak vagy 2 embernek nem főzök kétfélét. Persze kérdés hogy mit tud valaki kezdeni a maradékkal, megeszi másnap/estére, vagy 3 napig kerülgeti mielőtt kidobja...

Ahonnan én rendeltem, a kis menü (kis leves, kis főétel) 5-800Ft volt, nekem tökéletes. Nincs bajom a menzás ízvilággal; az meg nem igaz hogy tele lenne adalékanyaggal, hiszen nem cél az eltarthatóság. Főzelékeken talán vastagabb a rántás mint ha én csinálnám, meg sok ételbe kerül pulyka, amúgy nem kifejezetten tért el attól amit otthon főznék. Sok éven át rendeltem ugyanonnan, kitapasztaltam hogy mi az ami nem ízlik, így pár hét után már nem fordult elő hogy olyat rendeltem volna ami nem ízlett.

Nálunk amúgy vacsorára nincs meleg kaja szinte sosem, azt ebédre eszünk: iskolában vagy munkahelyen (illetve amíg otthon voltam addig otthon). Hétvégén van házi főtt étel, meg nyaraláskor.

2016. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
52%

Az 5-ös válaszoló vagyok és szerintem nem írtam semmi rosszat rólad, ennek "ellenére" nullára pontoztad a válaszomat.


Az, hogy szerintem beleférhetne az idödbe, magánvélemény, nem veszekedés, nem rossz indulat vagy ítélkezés, CSAK vélemény.


Az, hogy szerintem a rendelhetö kaját nem igazán alkalmasak emberi étkezésre, szintén az én véleményem és semmi esetre sem ELLENED irányul.


De éppen azért, mert nem akarsz minden nap fözni és a rendelést meg nem tartom megfelelö alternatívának, leírtam, hogy hogyan mivel lehetne aránylag kevés idöráfordítással változatos és normális ételeket adni a családnak - de ezt nem veszed figyelembe.


Azt nem írtam eredetileg, hogy én minden nap fözök (néha naponta kétszer is), pedig négy gyerekkel vagyok itthon, akik közül a kicsik ikrek és a másik kettö sem túl nagy. Ezt nem akartam eddig leírni, nehogy azt hidd, hoyg magamat valami szuper lénynek tartom, de most úgy érzem, mégis meg kell tennem, hogy lásd, nem a levegöbe beszélek, tudom, milyen, ha az embernek kevés ideje van.

Ennek ellenére nekem nagyon fontos, hogya gyerekek meg a férjem is adalékoktól, tartósítószerektöl ízfokozóktól, szinezékektöl mentes, jó ízü és egészséges ételeket kapjon.

Mindettöl eltekintve, ha egy héten csak kétszer rendelnénk, az annyiba kerülne, mint így az egész heti kaja, beleérve a hét végét is.


Viszont ha neked a tanácsok kritkának tünnek, akkor azért jobb, ha elgondolkodsz, hoyg miért.


Ha meg csak az a hasznos válasz szerinted, hogy rendelni kell és a férjed szemét alak, mert elvárja, hogy ellásd a háztartást, akkor úgy írd ki a kérdésedet!

2016. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
49%

"Nekem olcsóbb volt a rendelés, annyira keveset nem lehet főzni ami egy adag. Ráadásul én szeretem ha van leves, de magamnak vagy 2 embernek nem főzök kétfélét. Persze kérdés hogy mit tud valaki kezdeni a maradékkal, megeszi másnap/estére, vagy 3 napig kerülgeti mielőtt kidobja..."


Úgy persze, hoyg olcsóbb a rendelés, ha a saját fözted nagy részét kidobod utána.

Fözz nyugodtan többet, és a maradékot ne kerülgesd, vagy edd másnap muszájból, hanem csomagold be egyszemélyes adagokba, és úgy fagyaszd le. Gyakorlatilag minden fött ételt lehet fagyasztani, ha megfelelö módon olvasztod ki, nem észrevehetö a különbség.

Éppen leveseknél igen jó megoldás, de minden egyéb esetben is.

Emellett ha kellöen sokfélét fagyasztasz le, akkor bármikor lehet pár napig csak ezeket enni és vagy jópár szabad napod.

(Mellesleg hónap végefelé, amikor esetleg kevesebb pénz van otthon, nagy könnyebbség, ha nem kell erre is kiadni.)

2016. ápr. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
70%
A hisztérikás tyúk egyedül te vagy itt. Normális vagy? Senki nem ítélkezett itt, csak a véleményeket írtak. És azért kérdeztünk rá a körülményekre, mert te voltál az, aki megjegyzést tett a férjed hozzáállására. Ha nem akartál a magán életedről írni, akkor minek hoztad szóba a férjed? Ahhoz mégis mi közünk van akkor? Csak ha már bele keverted, akkor úgy lett volna tiszta, ha megírod, hogy te miért nem értesz egyet vele. De neeem, inkább fröcsögsz itt, bunkósodsz, mert a válaszolók inkább a főzés pártján állnak.
2016. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

első gyerekkel 3 hétig rendeltem ebédet. jól esett, de macera volt, mindig akkor jött amikor alszik a pici vagy szoptattam (na nem mint ha pár napos baba mást is csinálna :D).

most várom a másodikat, mellettünk nyílt egy menüs kifőzde, most is heti 1x szoktam venni és azt vacsizzuk, férjemet egyáltalán nem zavarja. ha megszületik a pici, biztos gyakrabban fogok venni ott kaját. 900.- egy menü ami elég a gyerkőcnek és nekem :)

2016. ápr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim válasza:
100%
Az a havi bevételtől függ, hogy adag/személyre mennyire jön ki. Valaki nagy étvágyu ezért a rendelés nem jó neki.
2016. ápr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
"Kedves" kérdezö, NE írogass sértö privát üzeneteket, ha bunkó akarsz lenni, akkor legalább nyílvánosan vállald fel.
2016. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Azért felvállalja nyíltan is. :) Az egyik válaszolónak ezt írta, de szerintem inkább rá vonatkozik. :)))))


"Ha nem kapsz aputól otthon semmit, akkor ne itt töltsd le."

2016. ápr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hasonló stílusú üzeneteket kaptam én is.


Ebböl is eléggé kiderül, hogy mennyire primitív a kérdezö!

2016. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
60%
kérdező, ha a férjeddel is ilyen bunkó vagy akkor nem lesz hosszú életű a házasságod ezt garantálom. Nem mindegy hogy egy gyerekkel vagy otthon, vagy mondjuk egy gyerekkel otthon a másik meg oviban/iskolában vagy otthon vagy három-négy gyerekkel, vagy 12 órában dolgozol. Az első két esetben igen is lenne időd főzni, nem hiszem el hogy ne lenne, a másik két esetben pedig megérthető a rendelés.
2016. ápr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!