Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Borsós máj? Hogyan kell...

Borsós máj? Hogyan kell készíteni?

Figyelt kérdés
Hogyan kell ezt készíteni, sertésmajból? Anyósom annyit mondott, hogy rendesen és utana boritsam hozzá a borsót!?? Egy "szelet" kicsi májat kaptam régebben,fagyóba van, én ugy gondolom az egy embernek sem elég, de állitólag nagxon is elèg. Hogyan kell ezt készíteni???

2016. márc. 31. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Higgy anyósodnak.
2016. márc. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát köszi! Nem vagyok kezdő háziasszony, nyilvan barmit megfőzök, de ez nem volt nagy segítseg!!
2016. márc. 31. 08:29
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Kerdező: az én anyukam/anyósom is szokott magától kitalálni receptet, igy jobb ha inkabb fölhivod és megkérdezed, tuti, hogy valami magatól kitalált es bevált receptre gondol. ;)
2016. márc. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Én pl csirkemájjal szoktam, amit kis darabokra vágok,megforgatom lisztben. Hagymát dinsztelek, ehhez megy a máj kicsit átsütni, közben borssal jól megszórom. Mikor a máj kérget kap, hozzáteszem a borsót, felöntöm annyi vízzel,hogy a borsót ellepje, lefeden, és forrástól számítva még kb 10 percig főzöm. Sertésmájjal is így csinálnám, csak a vöröshagymához tennék pluszban fokhagymát is. Szerintem 25-30 dkg máj két főre bőven elég. Kenyeret eszünk hozzá. Jó étvágyat! :-)
2016. márc. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tényleg sajat receptre gondolt, koszonom, hogy irtal, nem torodok az olyan nagyokos emberekkel. :)
2016. márc. 31. 09:19
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon-nagyon szepen köszönöm, hogy leírtad, ahogy te készited és hogy normalisan válaszoltál!! Nem tudom hány dkg a máj, egy kisebb tenyérni. Mèg egyszer köszönöm, kellemes napot!! :)
2016. márc. 31. 09:25
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon jó az előző receptje, de, ahogy írta csirkemájból.

Sajnos a disznómáj másképp működik, nagyon oda kell figyelni, mert egy perc alatt képes megkeménykedni, és akkor élvezhetetlen.ha beleteszed a kész sült májba a fagyos (gondolom ) borsót, azonnal lehűti és már meg is keményedik.

Én azt javasolnám, hogy tedd fel hagymásan a májcsíkokat,

de közben egy másik edényben párold meg a borsót is.

szerintem utána bátran összeboríthatod, átforgatod vele, a végén csak tálalás előtt sózod, fűszerezed.

És persze azonnal kell tálalni, a már említett keményedés miatt.

Mivel gyors étel a máj, jól lehet időzíteni, hogy pont időben legyen kész.

Sok sikert hozzá :)

2016. márc. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítséged és hogy írtál nekem :) a borsó mar megvan főzve, dobozos konzervgyári, finom. Kèsőbb csinálom, mire jön a párom friss legyen :)
2016. márc. 31. 12:22
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Jaj, persze erre nem is gondoltam, hogy van konzerv borsó is. Így mindjárt más a leányzó fekvése :)) Biztos finom lesz, én drukkolok neked :)
2016. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%

"nyilvàn én is azt hittem úgy kell, ahogy a linkelt receptbe van,"


Nagyon szereted ezt a "nyilván" szót, de érdekes módon nem egy receptet linkeltem, hanem vagy százat, hogy válogass, de ezek szerint még arra is képtelen vagy!


Mellesleg tényleg nem egy nagy dolog elkészíteni egy pirított májat, és megborítani borsóval.


Ötöske is sokat segített, de a másikat leparasztozni cigány szokás a plázában. (Meg a gép másik oldaláról névtelenül) Néha le kellene szakadni a fészbúkról, meg kinézni a plázákból, aztán sikerülne főzni is!

:D

2016. márc. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!