Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gözgombóc, gözbukta sütöporral...

Gözgombóc, gözbukta sütöporral, élesztü nélkül?

Figyelt kérdés

Allergia miatt keresnék egy ilyen receptet, mert az illetö enne egyszer újra jó gözgombócot, de nem ehet élesztöt.


Tudom, hogy valamennyire más lehet csak a végeredmény, de ha csak félig-meddig hasonlít is, akkor is már eredmény.


Ha valaki ismer ilyen receptet, össze meg velem, elöre is köszönöm.



#sütőpor #gözgombóc
2016. febr. 26. 07:51
 1/4 István1979 ***** válasza:
100%
Sajnálom, esélytelen. A gőzgombóc gyakorlatilag egy töltött knédli. Egy főtt tészta, mely gőz fölött fő meg, miután megkelt. Ehhez elég a 100 C' körüli hőmérséklet. Ahhoz hogy a sütőporok dolgozzanak sokkal nagyobb hő kell.
2016. márc. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, valószínüleg igazad van:(
2016. márc. 2. 11:34
 3/4 idota válasza:

Gluténmentes, tojásmentes, tejmentes, élesztőmentes gőzgombóc


Nekem egész jó gombócaim lettek az alábbi recept szerint:

110 g rizsliszt

20 g hajdinaliszt

40 g tápióka (vagy más) keményítő

2 g szódabikarbóna (kb fél kk kanál)


170 g víz

csipet só

2 ek édesítő/cukor

1,5 ek darált (sárga- szebb) lenmag

0,75 ek útifűmaghéj liszt

2 ek olaj

2 g citromsav (kb 1 kk)

Tölteléknek:

sűrű lekvár (szilva, eper, barack...)


A vízben elkevertem az ízesítőket (só, cukor), zselésítőket és a citromsavat, olajat, állni hagytam kb 10 percig. Közben összekevertem a liszteket, szódabikát. Amikor bezselésedett a folyékony fázis, öszekeverem a lisztekkel, majd összegyúrom. 4 adagra osztom megtöltöm a lekvárral és gőz fölött kb 15-20 perc alatt megfőzöm. (mivel a citromsav és a szódabika már hidegen is megkezdi buborékképző hadműveletét, egyáltalán nem szükséges pihentetni, sőt, úgy valószínűleg nem lesz jó) Lehet tálalni mézzel, pudinggal, sodóval, darált dióval, mákkal...

2018. okt. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. okt. 24. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!