Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hallott már valaki főzött...

Hallott már valaki főzött tejszínről?

Figyelt kérdés

[link]


"Ezért általában kétnaponta tíz liter tejből főzünk tejszínt, cukorral, tojással. "


Gondolom pongyola a megfogalmazás, mert ebből TEJSZÍN biztosan nem lesz, de kíváncsi lennék miről van szó.


2016. febr. 24. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nem pontos megfogalmazás.


A tejröl leszedik a tejszínt és utána ha azt felforralják, majd lehütik, akkor jobban eláll, könnyebben felverödik - és ezt nevezték régebben tejszín fözésnek - tehát nem a tejböl föztek tejszínt, hanem a tejszínt fözték fel..

2016. febr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
#1! Ez tényleg nem pontos megfogalmazás. Az általad leirt az a fözötejszin! ami =/= habtejszin!
2016. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

2. válaszoló: ne írj hülyeségeket!


A fözötejszín NEM ez, hanem alacsonyabb (10%-os) zsírtartalmú tejszín.


Ez, amiröl én írtem, ez (fözött) habtejszín 30%-os zsírtartalommal.


A fözö és a fözött szó NEM ugyanaz!!!!!

2016. febr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1: köszönöm, de igazából ha csak ezt írták volna, akkor nem is tettem volna fel a kérdést. Hogy jön a képbe a tojás?
2016. febr. 24. 18:16
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

A főzőtejszín NEM habtejszín. Az inkább tejföl és nem lehet felverni.

A cikket nem értem, mert tejből nem lehet tejszínt főzni és főleg nem tojással.

A tej első föle a felverhető tejszín. Az alatta levő réteg a tejföl (házi) vagy a bolti habtejszín.

Ha a tejszínt felforralják, majd lehűtik, keményebb habot lehet belőle verni, minta nyers tejszínből.

2016. febr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Ebből csak az derül ki, hogy mekkora kamu gép a "nagy cukrász", mert lövése sincs, hogy készül a tejszín.
2016. febr. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hell-ikon ***** válasza:

Ez így ebben a formában inkább egy alapkrém recept összetevőire és elkészítésére hajaz.


Vagy a cukrász fogalmazott rosszul, vagy cikk írója értett félre valamit és ezért rosszul fogalmazta meg a mondatot.

2016. febr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!