Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet tenni, ha egyszerűen...

Mit lehet tenni, ha egyszerűen nincsen normális étel az asztalon?

Figyelt kérdés
Nos a helyzet a következő. Anyum már elhagyott minket 4 éve, tehát nincsen háziasszony, csak a mamám, aki viszont öreg, és eléggé ügyetlen(nem akarom részletezni, de mindenből rosszat hoz, megrohad a paradicsom mert rosszul tárolja, kb 1 éve húsleves van minden nap, de nem viccelek, ezen kívül még milánóit, rántotthúst tud csinálni, de pl ma is odaégett a hús, mert nem figyelt oda.) Apum meg egyszerűen béna a konyhába, tiszta ideg ha valamit csinálnia kell. Hozzá teszem, mamám NAPONTA 5-6X JÁR BOLTBA, ÉS JELENTÉKTELEN DOLGOKAT VÁSÁROL, amivel csak szórja a pénzét (ez a mániája, mást nem tud csinálni, tv-t se néz). És nekem az az ötletem támadt, hogy hozatni kéne az ennivalót, olcsóbb lenne mert egy csomó hús megrohad, mert mamám hülyén vásárol, és erre egy csomó pénz elmegy. Ha hozatnánk az jobban megérné szereintem. Mert oké, apum elvan azzal hogy alig eszik valamit, de fiatal korában azért ő is máshogy volt vele, én meg 14 éves vagyok és sokszor nincs normális kaja, és eléggé zavaró tud lenni.. A pénzel nem lenne igazából gond, futná rá. Szerintetek jó ötlet hozatni?

2016. febr. 21. 15:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%
Látom itt 14 évesen mindenki született szakács volt, és rögtön a nagymamát oktatta ki a konyhában (persze ezt a nagymama zokszó nélkül vette), hogy mit hogyan kell csinálni. :D Megáll az ész :D
2016. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem könnyű megtanulni főzni ha nincs jó példa. Az ételrendelés szerintem teljesen jó ötlet, nem is olyan drága mint sokan hiszik, és a mamának se kéne strapálnia magát.
2016. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%

Speciel én simán főztem 14 évesen, de anyám is tudott, ami azért segít, plusz érdekelt a dolog.

Viszont egy rántottát vagy hasonlót összehozni azért nem annyira nehéz. Ha valakinek az is unalmas, az keressen más, egyszerű ételeket, én képtelen vagyok megunni a tojást és a sült zöldséget, bár sütit is percek alatt készítek mikróban.


De a kérdező ételhozatási ötlete is teljesen korrekt, nem vagyunk egyformák. Azért a mama vásárlási dolgaival is kéne valamit kezdeni, mert az elég baj, ha ételpazarlást végez...


Szerintem azért az apának is kéne ennie, ő is ember, minden életkorban kell a megfelelő tápanyagbevitel. Úgyhogy azt sem értem, hogy ő elvan.

2016. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
22%

Nehogy már egy 14 éves gyereknek kelljen háztartást vezetni, és a családját ellátni. Ugyan mit vásároljon, ha a mama 5-6* megy a boltba, és mindenfélét összevásárol? Még egy csomó felesleges dolgot? Honnan tudná egy gyerek, aki már 4 éve anya nélkül él, hogy mi kell egy háztartásba?

Arról nem beszélve, hogy neki meg van a dolga, egyrészt tanulnia kell, másrészt meg most kell gyereknek lennie, és nem anyát, feleséget pótolni, és valószínű szenilis nagymamát felügyelni.


Kérdező, az iskolában nincs menza? Oda is befizethetnél ebédet, de a házhoz szállítás is jó ötlet, ha anyagilag bírjátok. Ülj le apuddal, és beszéljétek meg! Valószínű ő is látja, hogy a mamára már nem lehet rábízni a háztartást.

2016. febr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
56%
Jaaaajjjj, cukorból van az a gyerek... akkor maradjon életképtelen... az, ahogy saját maga írta, hogy egy paradicsomot nem tud kettévágni, annyira ügyetlen. Könyörgöm, ha most nem tanulja meg hogy saját magunkért igenis tenni kell, ha még a másikon nem is segítünk, akkor később sokkal rosszabb lesz. Minden feltétel megvan egy 14 évesnek arra hogy elmenjen szépen a boltba stb stb, és ne egy idős embert ócsároljon, a mamáját. Szerintetek a maminak könnyebb? idős, könnyebben felejt...na...tudjátok milyen egy idős ember... de nembaj... akkor rendelj ételt nyugodtan, ha bármi gondod adódik az életbe(mert fog sokkal-sokkal nagyobb) akkor azt nehogy megold! NE! Írd ki gyakorikérdésekre... hova süllyed ez a generáció, te jó ég...
2016. febr. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ezt a dolgot finoman kell kezelni. Ha szólsz a mamának, rosszul esik neki. Szegénykém igyekszik, csak hát....De ha azt mondanád, mama ma enyém a konyha, biztos örülne...vagy ma rendelünk...variálni a dolgokat. S bizony elrakni a dolgokat a hűtőbe...ezt olvastam a neten, így kell tárolni, próbáljuk ki. Azt meg nem hiszem,hogy olyan béna vagy,hogy paradicsomot se tudott ketté vágni...
2016. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
46%

Annyira nevetségesek ezek a válaszok... De amin leginkább kiakadtam, miért lenne már életképtelen, ha 14 évesen JOGOSAN elvárja, hogy értelmes ennivalón éljen? (Amit nem neki kell előteremteni!! A szüleink azért vállalnak minket, mert gondoskodni akarnak rólunk amíg lehet, nem? Igen, ha kell, ha olyan élethelyzet adódik, akár 40 évesen is, ismét!)

A húslevesben kb. semmilyen tápanyag nincsen, ráadásul ha nekem heti 1-nél többször kellene ennem, köszönöm, visszahánynám ahogy van!

Teljesen igazad van, kérdező! Sajnos nem valószínű, hogy meg fogod tudni ezt beszélni a nagyiddal, ha már arra nem figyel, hogy a hús, paradicsom ne romoljon meg... (hogyan lehetséges ez)

Az ételrendelés jó megoldás lehet, neked nagy szükséged van a változatos táplálkozásra. Tudok is ajánlani egy nagyon jót, e-food, sok helyre szállít, rengeteg féléből tudsz választani, olcsó.


Mindemellett üzenem az összes okoskodónak, hogy nincs olyan nagymama, akinek meg lehet magyarázni, hogy ezentúl én főzök, én vásárolok. Mit csináljon akkor unalmában? Most olvastátok, hogy egyetlen szórakozása a vásárolgatás!

Saját tapasztalatból mondom, hogy olyan nincsen, hogy a 14 éves gyerek fog diktálni, mi legyen a kaja. Én a 21 évemmel még karácsonykor sem süthetek egy süteményt sem, mert mindez nagymamám "feladata". Ha megsütöm kárba megy, senki nem azt eszi először és csak azt hallom, hogy minek készültem, hiszen tudom, hogy lesz rengeteg.

Tanulság: Ne okoskodjatok, a nagy egójától senki nem fog beleegyezni, hogy a kis 14 éves unoka főzőcskézzen. (Gondolom ehhez semmi kedve, ami NORMÁLIS.)

2016. febr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
Mert aki nem tud 14 évesen kettévágni egy paradicsomot az micsoda ha nem életképtelen? Nagy bajok lesznek itt a munka világába :D Lesznek olyan helyzetek amikre nem azt kell mondani, hogy nem tudom megcsinálni, mert akkor a munkáltató meg azt mondja, hogy akkor holnaptól nem kell bejönni. Hozzáállással van itt a gond. Mamád meg csak jót akar, még ha ez ebben a formában nem is annyira mutatkozik meg. De nem is járatom le itt magam, mert biztos tök égő vagyok. Az a lényeg hogy tanulj, és ha bármi probléma van akkor azt írd ide ki! Fontos, hogy mindig keress kifogásokat.
2016. febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Nyilvánvaló, hogy a paradicsom kettévágása csak egy rossz példa, hogy érzékeltesse, nem tud főzni... Igen, kicsit égő, hogy nem veszed észre.

14 évesen meg, aki nem tud/akar főzni az nem életképtelen, hanem normális 14 éves :)

2016. febr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!