Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 10-15 palacsintát szeretnék...

10-15 palacsintát szeretnék csinálni. Hány tojás kell hozzá?

Figyelt kérdés

És , h is kell pontosna elkészíteni??

Felütöm a tojást, pici só, cukor és fél liter víz vagy tej kell?? Melyik?? És utánna annyi vizet adok hozzá, hogy egy kissé sűrű legyen???

Bocsi, de még soha nem csináltam.


2010. márc. 30. 11:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én mindig egy tojásból csinálom. Lisztet és tejet (de ha nincs akkor én ásványvizzel szoktam) annyit hogy egy merőkanállal merits bele és legyen folyékony
2010. márc. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én így szoktam: 1 tojás, csipet só, teáskanál cukor. Összekeverem, és felváltva adagolom hozzá apránként a lisztet és a tejet, szénsavas vizet. (Mindkettőből szoktam tenni.)Pici olajat is keverek a tésztába. 10-15 db-hoz szerintem elég fél kg liszt. A sűrűségét érzed sütés közben, ha vékony palacsintát akarsz sütni, hígabbra keverd, ha vastagabb tésztával szeretitek, lehet sűrűbb a tészta.
2010. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Se nem sűrű, se nem folyékony nagyon. De probáld ki, amikor a lábasba vagy mibe beleteszed az első rendet akkor, látod h sűrű vagy túl hig lett
2010. márc. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Olajat én is keverek bele.S akkor sütés közbe nem kell tegyek.
2010. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

és még egy kérdés:P

a rántott karfiolt mennyi ideig kell főzni?

és szedjem szét apró darabokra amíg főzőm??

2010. márc. 30. 12:08
 6/14 anonim ***** válasza:
Rántott? Azt nem sütni kell?
2010. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Én szét szoktam szedni virágokra (nem túl apróra), és vegetás vízben főzöm pár percig. Nem kell túl sokáig, mert akkor szétfő, és nem tudod panírozni. Van, aki nem is főzi előtte, hanem tovább süti kis lángon fedő alatt. Viszont ha előtte mgefőzöd kicsit, nem puffaszt.
2010. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
a karfiolt én mielőtt felteszem főni akkor szedem szét rózsáira!És forrástól számítva kb. 5-10 percig elég ha főzöd!
2010. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Szégyellem , h lassan 18 leszek és nem tom megcsinálni egyedül ezeket akajákat. Na de majd most:)

Remélem izlik majd a szüleimnak:)

2010. márc. 30. 12:24
 10/14 anonim ***** válasza:
Biztosan izleni fog!!! El sem tudod milyen érzés főleg anyukádnak amikor haza megy és a kaja mér kész van!!!!
2010. márc. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!